Kiks Intera

Ništa od prvijenca: Vukušić izborio pa promašio penal!

Tri prvoplasirane momčadi propustile su upisati pobjede u 13. kolu Serie A.

Tri prvoplasirane momčadi propustile su upisati pobjede u 13. kolu Serie A. Subotnje remije Juventusa i Napolija nije uspio iskoristiti Inter koji je na San Siru također remizirao, odigravši s Cagliarijem 2:2

Vodio je Inter golom Rodriga Palacija još iz 10. minute, ali su gosti iz Cagliarija uspjeli potpuno preokrenuti rezultat dvama golovima Marca Saua. Nerazzurri su uspjeli izjednačiti nes(p)retnim autogolom Davidea Astorija u 82. minuti, a do kraja su domaćini krenuli po pobjedu kojom bi se približili vodećem Juventusu na samo dva boda zaostatka.

Do tri boda nisu uspjeli doći iako su imali prilika. Na kraju je prijevremeno u svlačionici završio Interov trener Andrea Stramaccioni zbog prigovora sucu oko nedosuđenog jedanaesterca na Andrei Ranocchiji u 90. minuti. Marko Livaja nije bio u Interovom kadru za utakmicu.

Uvjerljivu je pobjedu, petu uzastopnu i šestu u sedam posljednjih kola ostvarila Fiorentina koja je na svom Artemio Franchiju savladala Atalantu 4:1. Dva je gola za Viole zabio Alberto Aquilani, a po jednog Gonzalo Rodriguez i Luca Toni. Aquilaniju, bivšem veznjaku Rome, Liverpoola i Milana, ovo je prvi put u Serie A da je zabio dva gola u istom susretu.

Fiorentini je put do pobjede bio olakšan nakon isključenja Luce Cigarinija potkraj prvog poluvremana, a s nova tri boda izjednačili su se s trećeplasiranim Napolijem na prvenstvenoj ljestvici.

Siena je kod kuće upisala minimalnu 1:0 pobjedu protiv Pescare, golom Francesca Valianija iz 31. minute, a Ante Vukušić započeo je susret za gostujući sastav, te je u 44. minuti propustio realizirati jedanaesterac koji je sam izborio nakon prekršaja Mattea Continija.

Pucao je bivši napadač Hajduka prizemno u lijevi kut, ali je njegov udarac pročitao vratar Siene Gianluca Pegolo. Vukušić je zamijenjen u 56. minuti, a Pescara je susret dočekala s devetoricom nakon isključenja Damiana Zanona i Marca Capuana u završnici.

Reviju isključenja mogli su vidjeti gledatelji u Bologni gdje je istoimeni domaćin savladao Palermo 3:0. Isključena su čak četvorica igrača, jedan Bolognin (Saphir Sliti Taider) i trojica Palermovih (Samir Ujkani, Edgar Barreto i Carlos Labrin). Ovo je prva utakmica u elitnom razredu talijanskog nogometa sa četiri isključenja od travnja 2008. godine i susreta Parme i Napolija. Igor Budan je šesti ovosezonski poraz svoje momčadi odgledao s klupe za pričuve. (TS)