Nije u novcima sve: ManCity pao kod Sunderlanda!

Nogometaši Manchester Cityja nisu pokazali svoju neupitnu moć i kvalitetu tijekom ogleda 3. kola engleskog Premiershipa. Poraženi su kod Sunderlanda 1-0...

City nije bio niti bolji tijekom ogleda, a u prilog toga ide statistika o udarcima na suparnička vrata. Sunderland ih je imao četrnaest, a Manchester City deset, s tim da su rijetki bili oni u okvir suparničkih vratiju (po dva s obje strane).

No, tragičar utakmice je bio Micah Richards koji je na izdisaju utakmice, u nadoknadi, napravio prekršaj u svom šesnaestercu, a siguran realizator za tri boda domaćina je bio Darren Bent (nad njim je i napravljen prekršaj).

Liverpool je nakon remija i poraza upisao i premijernu pobjedu u novoj sezoni. No, i do nje su došli uz mnogo mučenja. Pobijedili su na Anfieldu West Bromwich s 1-0, a za Liverpool sve izgleda bolje kada je Španjolac Fernando Torres pri šutu. On je bio tvorac jedinog pogotka za tri boda u 66. minuti.

Dvadeset minuta kasnije gostujući je igrač Morrison zaradio crveni karton zbog grubog starta na Španjolcu.

Hrvatski nogometaš Ivan Klasnić zbog ozljede bedrenog mišića nije konkurirao za utakmicu svoga Boltona i Birminghama (2-2). Premda su gosti imali na pladnju tri boda, otišli su doma samo s jednim.

Naime, Birmingham je golovima Johnsona (4.) i Gardnera (51.) imao sigurno vodstvo od 2-0, a pritom je domaćin imao i igrača manje, budući da je u 36. minuti domaći vratar Jääskeläinen zaradio crveni karton. Unatoč tome, domaćin je smogao snage za izjednačenje. Davies u 71. s jedanaest metara i Blake u 81. su bili tvorci izjednačenja na konačnih 2-2.