Na korak od Lige prvaka

'Svrake' na krilima Cissea 'unovčile' remi Arsenala i Chelseaja!

Newcastle je u sklopu 35. kola engleskog Premiershipa s 3-0 na svom travnjaku bio bolji od Stoke Cityja, te se još više približio natjecanju u nogometnog Ligi prvaka dogodine...

Sve je više-manje bilo riješeno nakon 18 minuta igre u prvom dijelu kada su "svrake" postigle dva pogotka u razmaku od svega četiri minute. Najprije je Yohan Cabaye zabio svoj prvi gol na utakmici u 14. minuti na asistenciju Papissa Dembe Cissea.

Četiri minute kasnije spomenuta dva igrača su se zamijenila u ulogama, pa je Cisse zabio svoj 11. gol u 10 nastupu za Newcastle otkako je zimus stigao iz Bundesligaša Freiburga. Time je Senegalac izjednačio rekord Premier lige, koji drži Mick Quinn, po broju golova u prvih 10 nastupa.

Konačnih 3-0 u 57. minuti postavio je ponovno u posljednje vrijeme vrlo raspoloženi Cabaye. Francuz je na pet od posljednjih sedam golova Newcastlea izravno utjecao (dva pogotka, tri asistencije).

szólj hozzá: Newcastle vs Stoke 3:0 GOALS

"Svrake" su pobjedom preskočile Tottenham na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice te sada imaju tri boda više, ali i utakmicu više. Newcastle se također približio trećeplasiranom Arsenalu koji mu s utakmicom više bježi dostižna tri boda. Ukoliko bi Newcastle slavio kod Chelseaja u zaostaloj utakmici 34. kola, tada će se bodovno izjednačiti s mjestom koje izravno vodi u Ligu prvaka.

Blackburn je napravio veliku korak ka eventualnom opstanku kada je na Ewood Parku s 2-0 bio bolji od Norwich Cityja. Mauro Formica u 41. i David Hoilett u 49. bili su strijelci za Blackburn koji se sada bodovno izjednačio s s QPR-om, koji drži posljednje mjesto (17.) koje ne vodi u niži rang natjecanja. Doduše, QPR ima i utakmicu manje.

Bolton našeg Ivana Klasnića je upisao 1-1 remi protiv Swanseaja na svome Reebok stadionu, te propustio lijepu priliku da se i on izjednači bodovno na mjestu koje znači spas, uz čak dvije utakmice manje od Blackburna i jednu manje od QPR-a. Klasnić je odigrao posljednjih 10 minuta utakmice u kojoj su gosti poveli preko Scotta Sinclaira u 6., a domaći izjednačili preko Chrisa Eaglesa u 14. minuti. (TS)