Bizaran crveni karton

Nevjerojatno: Zar je Henry isključen radi ovog?!

Osmim pogotkom sezone u američkoj MLS ligi Thierry Henry pomogao je svojim New York Red Bullsima da dođu do remija (3-3) na gostovanju kod Portlanda, ali je i prije završetka utakmice napustio teren...

Bivši napadač Arsenala i Barcelone smanjio je u 73. minuti prednost Timbersa na 3-2, da bi u 90. minuti dobio crveni karton zbog malo jačeg tapkanja Adama Mofatta po glavi u situaciji bez lopte. Moffat je odgovorio odgurivanjem Henryja. Međutim, igrači su riješili nesporazum i prije nego li je sudac odlučio posegnuti za kartonima. Ovako ispada kao da je htio trenirati strogoću na zvijezdi Red Bulla, jer obojica su, budimo realni, zaslužila najviše žuti karton – čime je počašćen samo igrač Portlanda. Pri izlasku s terena Henry je reagirao u Mourinhovom stilu pruživši ruku protivničkom igraču i sucu.

I bez svoga kapetana Red Bullsi su uspjeli izjednačiti u posljednjim trenucima utakmice preko Dwaynea de Rosarija koji je pogodio s bijele točke.

Henry s osam golova dijeli prvo mjesto na ljestvici strijelaca s Landonom Donovanom (LA Galaxy), dok su Red Bullsi s pet pobjeda, osam remija i dva poraza vodeća momčad Istočne konferencije.