U sjeni poraza PSG-a

Nastavljaju juriš prema vrhu: Nova slavlja Valenciennesa i Lillea

U Le Championnatu su večernji ogledi 11. kola prošli u sjeni onog što se događalo poslijepodne, odnosno, u sjeni prvog poraza PSG-a u sezoni.

Zabilježimo tako novi uspjeh za Valenciennes koji je sve bliže vrhu. Trenutačno je ta momčad na 18 bodova i na četvrtom mjestu ljestvice. Ove subote je Valenciennes kao domaćin pobijedio Sochaux 3:1, a sve su zapravo napravila dvojica nogometaša - Kadir je zabio jedan i dva puta asistirao, dok je Pujol postigao dva gola uz upisanu jednu asistenciju.

Lille, jedan od tri francuska predstavnika u Ligi prvaka, je uspješno obavio gostovanje kod Eviana, te je pobijedio 2:0 pogocima Rouxa u 40. i Balmonta u 62. minuti. Time je Lille potvrdio ulazak u dobru prvenstvenu formu - ima tri pobjede i remi u posljednja četiri nastupa.

Još jedan predstavnik u Ligi prvaka, Montpellier, je s gostovanja kod Troyesa doma donio jedan bod (1:1). Belhanda je opet bio strijelac za Montpellier (peti pogodak u sezoni), a domaćinu je bod spasio Camus u 41. minuti.