A tek ga je krenulo

Torres usprkos buđenju ipak odlazi iz Chelseaja - i to u giganta Serie A?

Priča o najvećem razočaranju Premiershipa i preskupom španjolskom napaču

Napadač za kojeg je Chelsea iskrcao ogromnih 50 milijuna funti početkom 2011. godine, Fernando Torres, uskoro bi mogao napustiti London. Tako barem tvrdi Goal.com, koji ističe da je za usluge španjolskog reprezentativca zaintersiran Juventus.

'Stara dama' navodno bi ga mogla dovesti na ljeto. Neki izvori prenose kako je sportski direktor Juvea, Fabio Paratici već stupio u kontakt s čelnicima Chelseaja oko mogućeg transfera, a direktor kluba iz Torina, Giuseppe Marotta zainteresiran je za jednogodišnju posudbu, uz mogućnost duljeg ugovora, ako se dobro snađe u Italiji.

Ako se nagađanja pokažu istinitima, postavlja se logično pitanje, hoće li Chelsea doista pristati pustiti igrača na čije su 'buđenje' i preporod toliko strpljivo čekali ili će ples milijuna biti dovoljan mamac Chelseaju da barem nadoknadi dio vrtoglavog novc kojeg je uložio u 28-godišnjeg španjolskog napadača.

Podsjetimo, Torres nikako nije uspio opravdati rekordnu odštetu po dolasku iz Liverpoola i titulu najskupljeg igrača Premiershipa, a njegov napadački post prekinut je u nedjelju u četvrtfinalu FA Kupa, kada je postigao čak dva pogotka i asistirao u pobjedi Chelseaja nad drugoligašem Leicester Cityom na Stamford Bridgeu (5:2). Zabio je nakon nevjerojatne 1541 minute posta, odnosno 25 sati i 41 minute te iz 51. udarca prema suparničkim vratima otkako je prije toga posljednji put zabio.

Dogodilo se to još u listopadu u utakmici Lige prvaka protiv Genka, kada je dvaput matirao protivnika. U ovoj je sezoni tako sveukupno postigap šest pogodaka, a od dolaska na Stamford Bridge tek sedam, a bio je velika zvijezda siječanjskog prijelaznog roka 2011. godine s tjednom plaćom od 175.000 funti.