A platili ga 50 mil. funta

Torres konačno zabio nakon 1541 minute: Ovacije trajale tri minute!

Engleski nogometni klub Chelsea prvi je polufinalist FA Cupa. Momčad Roberta Di Mattea je u četvrtfinalu na Stamford Bridgeu s 5-2 bila bolja od drugoligaša Leicester Cityja...

Priča utakmice bio je Španjolac Fernando Torres koji je nakon 1541 minute, odnosno 25 sati i 41 minute konačno zatresao suparnički mrežu. Pojačanje Chelseaja vrijedno 50 milijuna funti je nakon postizanja svog prvog, a Chelseajevog trećeg gola na utakmici, bilo iznimno sretno, baš kao i navijači kluba koji su pogodak proslavili kao da je riječ o osvojenom naslovu prvaka Europe. Urlik Stamford Bridgea nije se utišao dobre 2-3 minute, a to je Španjolac popratio pljeskom i zahvalom. Bio je to 51. Torresov udarac prema suparničkim vratima otkako je posljednji put zabio.

Nakon što je postigao prvi u 67. za 3-0, Torres je postigao i drugi 18 minuta kasnije za 4-1. Asistent kod oba pogotka bio mu je Raul Meireles. Prije Španjolca, golove za Chelsea, u prvom poluvremenu, postigli su Gary Cahill (12) i Salomon Kalou (18). Cahill je nakon postignutog pogotka podigao dres, a na majci ispod njega je izrazio podršku Fabriceu Muambi koji je na subotnjoj utakmici Tottenhama i Boltona kolabirao i trenutno se nalazio u kritičnom stanju. Kalou je pak pogotkom, uz igrača Manchester Cityja Sergija Agüera, postao jedini nogometaš s "otoka" koji je ove sezone postigao barem jedan pogodak u Premiershipu, Carling Cupu, FA Cupu i europskom natjecanju.

Španjolac Torres je najbolju utakmicu u dresu Chelseaja zaključio asistencijom za Meirelesa u drugoj minuti sudačke nadoknade. Bio je to Portugalčev pogodak za 5-2. Golove za goste zabijali su Jermaine Beckford i Ben Marshall. (TS)

FA Cup, četvrtfinale:

Chelsea - Leicester City 5-2 (Cahill 12, Kalou 18, Torres 67, 85, Meireles 90+2 / Beckford 78, Marshall 89)