Roma ostala bez Europe

Muntariju se 'zacrnilo' pred očima, Totti totalno 'poludio'

U posljednjoj utakmici 37. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan i Roma remizirali su na San Siru 0-0 iako je domaći sastav dobar dio susreta odigrao s igračem manje...

Naime, već u 41. minuti isključen je Milanov veznjak Sulley Muntari. Prvo mu je zbog prekršaja pokazan žuti karton, pa je nakon žustrog protesta i hvatanja suca za ruku i pocrvenio.

Milan je usprkos igraču manje bio bolja i opasnija momčad na travnjaku. U posljednjih 20-ak minuta igra se posebice rasplamsala, igralo se otvoreno na obje strane, ali mreže se nisu tresle. U drugoj minuti sudačke nadoknade isključen je i Romin kapetan Francesco Totti zbog lakta u lice Philippea Mexesa.

Za obje momčadi je ova utakmica bila važna zbog pozicija koje vode u Europu, Milanu zbog Lige prvaka (kroz kvalifikacije), a Romi zbog Europa lige.

Milan u posljednje kolo (gostovanje kod Siene) ulazi s dva boda više od četvrtoplasirane Fiorentine, dok je Roma bodom izgubila i matematičke šanse u osvajanje petog mjesta koje vodi u Europa ligu, a koje drži Udinese. (TS)