'El clasico' na vratima

Mourinho pronašao lijek: Messi četiri utakmice bez pogotka Realu

Prošle su 362 minute otkako je najbolji nogometaš svijeta Lionel Messi posljednji puta zatresao mrežu Ikera Casillasa u utakmici protiv Real Madrida...

Posljednji pogodak Messi je zabio u uzvratnoj utakmici Španjolskog superkupa prošle sezone, odnosno prije gotovo godinu dana! Iako mu je Real do prije godinu dana bio redovita mušterija (13 golova u 15 utakmica), čini se da je trener Jose Mourinho pronašao lijek za magičnog Argentinca. Štoviše, Messi u posljednjoj utakmici, poraz na Nou Campu 2-1, nije uputio nijedan udarac prema vratima madridske momčadi.

U po dvije utakmice Primere i španjolskog Kupa kralja Messi je ostao bez pogotka, a zanimljivo da je u svim susretima nastupio, te vrlo dobro omalenog Argentinca zaustavio, Portugalac Fabio Coentrao. Nije slučajnost da je Coentrao uvijek bio u igri kada je Real igrao protiv Barcelone s obzirom na to da je u cijeloj sezoni odigrao svega polovicu utakmica.

U četvrtak je na Nou Campu prvu utakmica španjolskog superkupa, a za istu neće konkurirati Portugalac Pepe zbog ozljede glave. Njega će zamijeniti Raul Albiol koji, zanimljivo, u četiri spomenute utakmice u kojima Messi nije zabijao, nije odigrao nijednu jedinu minutu. (TS)