Mourinho: Nije mi jasno zašto me Real ne pušta voditi Portugal!

Jose Mourinho čini se da je ipak odlučio preuzeti Portugal, barem na kratko...

Jose Mourinho došao je u subotu, uz veliki poljubac sreće, do druge pobjede s Real Madridom u Primeri. 'Kraljevski klub' je u 3. kolu slavio u gostima kod Real Sociedada s 2-1...

Ne shvaćam zašto me Real ne želi pustiti kad ionako tih dana neću imati što raditi u Madridu. Imat ću devet dana praznika

Odlučujući je pogodak u 75. minuti iz slobodnog udarca, ali nakon što se lopta odbila od živog zida, postigao Cristiano Ronaldo. Priznao je nakon utakmice i sam Mourinho da njegova momčad nije zaslužila tri boda.

'Real Sociedad je bio bolji u prvom poluvremenu, mi u drugom i mislim da bi u takvoj situaciji remi bio najpravedniji. No, osvojili smo zlatna tri boda koja bi se mogla pokazati jako važnima,' izjavio je portugalski stručnjak.

Znatno više vremena na konferenciji za novinare poslije dvoboja bilo je, međutim, posvećeno želji Portugalskog nogometnog saveza da angažira Mourinha za predstojeće dvije utakmice kvalifikacija za Europsko prvenstvo - 8. listopada protiv Danske u Portugalu i četiri dana kasnije na gostovanju kod Islanda. Sam Mourinho nema ništa protiv, ali Realu se takva ideja na sviđa, što je portugalskom stručnjaku nerazumljivo.

'Ne shvaćam zašto me Real ne želi pustiti kad ionako tih dana neću imati što raditi u Madridu. Imat ću devet dana praznika,' kazao je Mourinho novinarima, a brzo je reagirao Realov direktor Jorge Valdano.

'Iz Portugala nije stigao nikakv službeni zahtjev, tako da ni mi nismo izražavali svoj stav. Nakon što su mediji iz svega napravili veliku priču predsjednik Portugalskog saveza Gilberto Madail je nazvao našeg predsjednika Florentina Pereza da mu kaže da je odustao od ideje. Mislili smo da je time slučaj završen,' objasnio je Valdano.