Tko ga je zadnji pobijedio?

Mourinho nije izgubio u listopadu već sedam godina!

Savršeni mjesec nogometaši Real Madrida zaokružili su u subotu pobjedom kod Real Sociedada (1-0) u 11. kolu Primere. Ukupno su tijekom listopada ostvarili šest pobjeda u isto toliko dvoboja, uz gol-razliku 20-1...

Ovi podaci zapravo i nisu preveliko iznenađenje kad se uzme u obzir da trener "kraljevskog kluba" Jose Mourinho nije izgubio u listopadu već sedam godina! Posljednji klub koji je uspio srušiti Portugalca u desetom mjesecu je Manchester City koji je 16. listopada 2004. pobijedio Mourinhov Chelsea s 1-0, pogotkom Nicolasa Anelke s bijele točke.

Otada je Mourinho vodio tijekom listopada 38 utakmica u šest različitih natjecanja (Premierliga, Carling Cup, Liga prvaka, Serie A, Primera i Kup kralja) i ostvario 31 pobjedu i sedam remija. Vodio je pritom Chelsea, Inter i Real Madrid.

Ovogodišnji listopad bio je posebno impresivan za Mourinha. Njegovi su nogometaši redom rušili Espanyol (4-0), pa Betis (4-1), Lyon (4-0), Malagu (4-0), Villarreal (3-0) i Real Sociedad (1-0).

Nakon teško izborene pobjede u gostima kod Real Sociedada (1-0) u 11. kolu Primere, Mourinho pohvalio je psihičku snagu svojih nogometaša.

''U zadnjih smo nekoliko minuta uspjeli pobijediti umor. Ostali smo bez fizičke snage u drugom poluvremenu, ali smo pobijedili zahvaljujući umu pomoću kojeg smo kontrolirali utakmicu'', rekao je Mourinho čijoj je momčadi pobjedu osigurao Gonzalo Higuain pogotkom u devetoj minuti.

''Promijenio sam četvoricu igrača u odnosu na posljednju utakmicu i zadovoljan sam odgovorom momčadi. Zaključili smo vrlo težak mjesec i vrlo težak tjedan u kojem smo pobijedili i Malagu i Villarreal'', dodao je Portugalac.