Ostala su još dva kola

Montpellier slavio u Rennesu: Na korak od povijesnog uspjeha!

Nogometaši Montpelliera dva su kola prije kraja prvenstva pobjedom kod Rennesa 2-0 došli na korak do prvog povijesnog naslova prvaka...

Odličnu su utakmicu kod ove sezone vrlo dobrog Rennesa odigrali igrači trenera Renea Girarda te zasluženo osvojili tri boda koja si ih vratila na prvo mjesto ljestvice s tri boda više od PSG-a, te pet od Lillea kojeg ugošćuju u narednom pretposljednjem kolu.

Po jedan gol u svakom poluvremenu postigli su gosti koji su posebno u prvom dijelu imali nekoliko prilika da ranije riješe dvojbe oko pobjednika.

Prvom pogotku Montpelliera kumovala je loša reakcija domaćeg braniča Boyea koji je nespretno na rubu vlastita peterca pokušao loptu ispucati u aut, no u blok mu je uklizao prvi ligaški strijelac Olivier Giroud. Lopta se od njegove noge odbila do Camare koji malo s desna s ruba vratareva prostora snažno zakucava loptu pod gredu.

Tako se ovaj dvojac iskupio za promašeni kazneni udarac u zadnjem domaćem ogledu protiv Eviana. Podsjetimo, pri rezultatu 2-2 u sudačkoj nadoknadi Giroud je odbio izvesti najstrožu kaznu, prepustio je to Camari koji je promašio, a momčad ostala bez dva boda.

szólj hozzá: Rennes Montpellier 0:2 Cabella

I drugi gol gostiju došao je kao još veći plod sreće. Naime, igrači Rennesa izgubili su jednu loptu na sredini terena. Uzeo ju je Cabella koji je hitro povukao do nekih 22-23 metra te snažno opalio u lijevi vratarev kut. Lopta se odbila od vratnice, pogodila nesretnog domaćeg čuvara mreže Costila i odbila se u mrežu.

Lille se priključio borbi za naslov prvaka

Dva kola prija kraja sezone u francuskom nogometnom prvenstvu aktualni prvak Lille glatkom se pobjedom nad Caenom od 3-0 potpuno priključio borbi za naslov prvaka.

Trener Rudi Garcija odlično je tempirao formu Lillea koji je s osam pobjeda iz zadnjih devet utakmica sustigao PSG i Montpellier koji su veći dio sezone samostalno vodili bitku za naslov prvaka. Još je jednom vrhunsku predstavu ponudio belgijski veznjak Eden Hazard koji je s pravom zaludio nogomente velikane i potpuno je jasno da će njegov neizbježan transfer iz Lillea dobro napuniti klupsku blagajnu.

Hazard je u dvoboju s Caenom u 36. kolu iznudio kazneni udarac kada ga je u kaznenom prostoru gostiju u 26. minuti nepropisno zaustavio vratar Caena Thebaux. Jedanaesterac je realizirao De Melo koji je samo deset minuta kasnije na proigravanje Payeta povisio na 2-0. Asistent kod drugog gola Payet sam je postigao treći pogodak domaćih, i to na dodavanje Hazarda.

Na taj je način belgijski reprezentativac stao uz bok Lionelu Messiju jer su jedino njih dvojica u pet najjačih europskih liga ove sezone ubilježili više od 15 pogodaka i 15 asistencija. Također je Hazard igrač na kojem je skrivljeno najviše kaznenih udaraca u Le Championnatu ove sezone. Svom je Lilleu priskrbio šest udarac s bijele točke. Jedina loša vijest za branitelja naslova u ovoj utakmici je ozljeda strijelca i asistenta Payeta koji je teren napustio u 65. minuti.

Težak je udarac u borbi za očuvanje statusa prvoligaša primio Auxerre kojeg je s 4-2 u gostima nadigrao Bordeaux. Opušteni Žirondinci koji se više nemaju za što boriti ove sezone šokirali su domaćine s tri gola u prvih 10 minuta. Već u 1. i 5. minuti poenitrao je Gouffran, a potom je u devetoj na 3-0 povisio Sane. Na 4-0 povećao je Plašil početkom nastavka, a potop domaćih ublažili su do kraja susreta Traore i Kapo.

Zanimljivo, bilo je ovo već 4. puta ove sezone da Bordeaux zabija u 1. minuti dvoboja, dok je Auxerre primio četiri gola na svom terenu tek drugi puta u čak 597 utakmica.

Najveći je posao što se tiče začelja odradio Sochaux koji je na svom travnjaku bio bolji od Nancyja s 1-0 što mu je uz poraz Auxerrea donijelo iskorak na prvu poziciju iznad crte. Strijelac vrijednog pobjedničkog zgoditka bio je Roudet u 85. minuti.