Drže razmak

Monaco prati PSG: I bez Falcaa slavili u gostima

Nogometaši Monaca i dalje prate jaki ritam prvaka Le Championnata Paris St. Germaina, pa su tako slavili i u 18. kolu.

Pobijedio je Monaco na gostujućem terenu Guingamp 2:0, makar četvrtu utakmicu zaredom nije igrao prvi strijelac i najbolji igrač Radamael Falcao. Njegov sunarodnjak James Rodriguez je podijelio dvije asistencije, a strijelci su u prvom poluvremenu bili Anthony Martial (4.) i Layvin Kurzawa (42.).

Hrvatski vratar Danijel Subašić je dobro obavio posao na vratima Monaca, ali je i zaradio žuti karton.

Iznenađenje je domaći poraz četvrtoplasiranog Nantesa od Toulousea 2:1. Svi su pogoci pali u nastavku, a Nantes je lovio zaostatak 2:0, ali je uspio preko Djilobodjija tek doći do počasnog pogotka.

U samoj završnici, u 90. minuti, je Reims pogotkom Ayite došao do bod kod Eviana (1:1), dok je sva tri Lorient uzeo kod Ajaccioa (2:1).

Posljednjeplasirani Sochaux nikako da izađe iz krize, pa je tako izgubio i 1:0 kod Nice. Bio je to šesti poraz Sochauxa u posljednjih sedam utakmica.

Le Championnat, 18. kolo:

Ajaccio - Lorient 1:2 (Arrache 44 / Aboubakar 39, Aliadiere 73)

Evian - Reims 1:1 (Mensah 74 / Ayite 90)

Guingamp - Monaco 0:2 (Martial 4, Kurzawa 42)

Nantes - Toulouse 1:2 (Djilobodji 82 / Didot 55, Akpa Akpro 71)

Nica - Sochaux 1:0 (Bautheac 24)

Rennes - PSG 1:3 (Alessandrini 67 / Thiago Motta 19, Ibrahimović 52-11m, Cavani 90+1)

Redoslijed: 1. PSG 43, 2. Monaco 41, 3. Lille 36 (-1), 4. Nantes 29, 5. Marseille 27 (-1), 6. Bordeaux 27 (-1)...