Nova taktika Redknappa?

Modrić igrao kao kapetan Tottenhama, fenomenalan pogodak Van der Vaarta!

Luka Modrić odigrao je prvu utakmicu za Tottenham otkako je izrazio želju za odlaskom iz kluba.

Tottenham je remizirao (1-1) s južnoafričkom momčadi Orlando Pirates u Nelspruitu.

Modrić je utakmicu započeo s kapetanskom vrpcom oko ruke što je dovoljan pokazatelj koliko ga menadžer Harry Redknap cijeni. Luka je igrao do 60. minute kada ga je zamijenio drugi Hrvat, Niko Kranjčar. Vedran Ćorluka ušao je u igru na poluvremenu i odigrao do kraja utakmice.

"Spursi" su poveli pogotkom Nizozemca Rafaela van der Vaarta iz slobodnog udarca u 11. minuti utakmice. Izjednačio je Happy Jele u 40. nakon što se sjurio u kazneni prostor i poslao loptu u suprotni kut Brada Friedela.

Orlando je mogao i povesti u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, ali je pogodak Segolelea poništen zbog zaleđa.

U nastavku utakmice Orlando je imao bolje prilike, ali su Friedel i Dawson bili na visini zadatka pa londonska momčad može biti i zadovoljna konačnim ishodom.