Prvi bodovi Spursa

Modrić i Kranjčar slavili, Liverpool se vratio starim navikama

Nakon triježnjenja u prošlome kolu (5-1 poraz od Man Cityja na White Hart Laneu), Tottenhamu je bio nužan dobar rezultat protiv Wolvesa s obzirom da su u prve dvije utakmice prvenstva uvjerljivo poraženi od oba Manchestera.

Redknapp je od početka utakmice u igru stavio oba hrvatska vezna reprezentativca, Luku Modrića i Niku Kranjčara, kao i ovoljetna pojačanja, Scotta Parkera i Emmanuela Adebayora. Mreže su u prvome poluvremenu mirovale, ali se zato u nastavku otvorilo za Tottenham. Najprije je Togoanac Adebayor, koji je u "spurse" stigao kao posudba iz Cityja, zabio u 67. minuti utakmice za 1-0, da bi 13 minuta kasnije Jermaine Defoe postavio konačnih 2-0.

Spomenuti hrvatski dvojac odigrao je cijelu utakmicu za "Crottenham", dok se Vedran Ćorluka nije našao ni na klupi za pričuve zbog ozljede zadobivene u reprezentativnoj akciji protiv Izraela. Tottenham je ovom pobjedom upisao prva tri boda na kontu u ovoj sezoni.

Rijetko viđena dominacija nije rezultirala plodom u utakmici između domaćina Stoke Cityja i gostiju iz Liverpoola. "Redsi" su imali čak 73 posto loptu u svojim nogama, te su uputili 16 udaraca prema vratima Stokea od čega je sedam išlo u okvir. S druge strane domaćin je tek jednom zapucao prema vratima Liverpoola i to iz jedanaesterca iz kojeg je jedini pogodak na utakmici postigao Jon Walters u 21. minuti. Bosansko-hercegovački vratar Stokea Asmir Begović promaknuo se u junaka susreta nakon što do kraja utakmice nije dozvolio da ga ijedna lopta upućena prema njegovim vratima savlada.