Opet pet pogodaka

Mini El Clasico oduševio: Realove nade uzvratile za poraz starijih kolega!

Dva dana nakon pravog El Clasica, sinoć je odigran i 'mini El Clasico' u španjolskoj Segundi. Real Madrid B pobijedio je Barcelonu B s 3:2...

Iako je riječ o 2. ligi, nogomet je bio prvoligaški. Gledatelji su, kao i u srazu prvih momčadi u četvrtak, ponovo mogli vidjeti pet pogodaka, samo su ovoga puta s(p)retniji bili Madriđani. Uzvratili su tako momci iz druge momčadi Kraljevskog kluba za poraz njihovih starijih kolega u prvoj utakmici Superkupa.

Zanimljivo, bio je ovo prvi službeni dvoboj B sastava Reala i Barcelone poslije 15 godina. Zadnje su skupa u Segundi igrali u sezoni 1996/1997, kad je Castilla slavila u oba navrata. U istom tonu Bijeli su nastavili i sinoć; već u 25. minuti bilo je 2:0, nakon pogodaka Juanfrana i Rusa Čeriševa.

Katalonci su se u igru vratili poslije katastrofalne reakcije i autogola domaćeg vratara Tomasa pet minuta prije odmora, no tek što se krenulo s centra u nastavku, Real Madrid B je zahvaljujući Oscaru Planu ponovo imao dva gola prednosti.

Do kraja gosti su još jednom uspjeli smanjiti, ali zgoditak Sergija Roberta s bijele točke bio je sve od mladih Barcinih nada. Tri boda ostala su u prijestolnici, čime je Real Madrid B stigao do prve pobjede u povratničkoj kampanji u 2. ligi, a rivalima iz Barcelone nanio drugi poraz u dva kola. Oduševilo je to više od šest tisuća navijača na simpatičnom stadionu koji nosi ime velikog Alfreda Di Stefana.