Messi zabio 35. pogodak

Barca razvalila Getafe sa 6:1: Šest različitih strijelaca!

Momčad Barcelone svladala je na svom stadionu Getafe s 6-1 u ogledu 23. kola Primere. Na ispunjenom stadionu Camp Nou u nedjeljnoj matineji Lionel Messi upisao je pogodak i dvije asistencije...

Najbolji svjetski nogometaš opet je bio najistaknutija figura dvoboja u kojem se sve odvijalo u skladu s očekivanjima. Barça je povela već u 6. minuti pogotkom Sancheza na asistenciju Inieste. Lionel Messi u 13. minuti je bez problema postigao svoj 35. pogodak ove sezone u Primeri i ukupno 299. u dresu Barce, nakon asistencije Thiaga Alcantare. Messi je zabio u 13. uzastopnoj prvenstvenoj utakmici, što je njegov osobni rekord.

S rezultatom 2-0 otišlo se na odmor, a u nastavku je lider španjolskog prvenstva nastavio s odličnom igrom začinjenom novim golovima. Za 3-0 je u 58. minuti pogodio David Villa nakon odličnog dubinskog proigravanja Jordija Albe. U 79. minuti je Messi ispremiješao obranu Getafea i pravovremeno uposlio Tella koji je bio precizan za vodstvo 4-0.

Barcelona vs Getafe 6:1 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

U 83. minuti su zabili i gosti. Alvaro je iskoristio loše odigravanje Albe s glavom i matirao je nemoćnog Valdesa.

Do kraja je Barcelona zabila još dva komada. U 90. minuti je poentirao Iniesta nakon nove asistencije Messija, a onda se u drugoj minuti sudačke nadoknade u strijelce upisao i Gerard Pique. Pri više nego komotnom rezultatu svoje momčadi odvažio se za odlazak u napad, te je iz blizine zabio na dodavanje Alcantare, koji do ove utakmice nije imao niti jednu asistenciju ove sezone u ligi, a protiv Getafea je upisao čak dvije.

Primera, 23. kolo:

Barcelona - Getafe 6-1 (Sanchez 6, Messi 13, Villa 58, Tello 79, Iniesta 90, Pique 90+2 / Alvaro 83)

Redoslijed: 1. Barcelona 62, 2. Atletico 50 (-1), 3. Real Madrid 46, 4. Malaga 39..., 12. Getafe 29...

Tijek utakmice: Barcelona - Getafe 6:1

90' GOOOOL!!! Pique je postavio konačnih 6:1.

90' GOOOOL!!! Iniesta je zabio za 5:1.

83' GOOOL!!! Alvaro je smanjio na 4:1.

79' GOOOL!!! Barca vodi 4:0, strijelac je Tello.

58' GOOOL!!! David Villa je povisio na 3:0.

45' Kraj prvog poluvremena.

13' GOOOL!!! Barcelona vodi 2:0, Messi je zabio svoj 299. pogodak u dresu Barce i 35. gol ove sezone u Primeri.

6' GOOOL!!! Barca je povela pogotkom Sancheza.

Sastavi:

Barcelona: Valdés, Adriano, Piqué, Puyol, Alba; Song, Thiago, Iniesta; Alexis, Messi, Villa

Getafe: Codina, Miguel Torres, Alexis, Lopo, Escudero; Lacen, Borja; Diego Castro, Barrada, Gavilán; Colunga