Konačno pravi

Messi se vratio: Zabio nakon dvije i pol godine posta!

Lionel Messi zabio je prvi pogodak za Argentinu u natjecateljskoj utakmici nakon pune dvije i pol godine, te je ujedno po prvi puta nosio kapetansku vrpcu u utakmici prvog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. godine protiv Čilea.

Messi je, prije pogotka Čileu u visokoj 4-1 pobjedi Argentine, posljednji pogodak zabio u ožujku 2009. godine i to Venezueli. Otada Messiju nije polazilo za nogom zabiti ni u jednoj natjecateljskoj utakmici za "gauče". Uz prvi pogodak nakon jako dugo vremena, ova je utakmica bila jako posebna za Messija i po tome što je po prvi puta u svojoj karijeri ponio kapetansku vrpcu svoje države.

"Uvijek je dobro započeti kvalifikacije pobjedom, ali ovo je tek prva utakmica", smanjio je euforiju nakon velike 4-1 pobjede nad Čileom.

"Drago mi je da sam konačno zabio pogodak, ali važnije od toga je da smo pobijedili i donijeli radost ljudima", veli Messi.

Igrač Barcelone također se osvrnuo na jako dobru suradnju između njega i napadača Real Madrida, ljutitog rivala u Španjolskoj, Higuaina.

"Jako se dobro razumijemo na terenu. Odigrao je odličnu utakmicu", pohvalio je Messi strijelca hat-tricka Higuaina.  Argentinci su pogocima Higuaina i Messija do poluvremena imali već vrlo ugodnih 2-0, te su u nastavku samo dovršili posao. Točnije, završio ga je Higuain s nova dva pogotka. Jedini pogodak za Čile zabio je Matias Fernandez.

Južnoameričke kvalifikacije za Svjetsko nogometno prvenstvo koje će se 2014. godine igrati u Brazilu počele su u petak, a većih iznenađenja u prvom kolu nije bilo.

Urugvaj, ovogodišnji osvajač Copa Americe, je na svom terenu slavio protiv slabašne Bolivije s 4-2. Urugvaj je već do poluvremena riješio pitanje pobjednika ove utakmice postigavši tri pogotka, te primivši pritom samo jedan. Strijelci u prvom djelu za Urugvaj bili su Luis Suarez u 4. minuti, Diego Lugano u 26. i Edinson Cavani u 35. minuti. U nastavku su Urugvajci rutinski održavali prednost, a u 72. minuti je, svojim drugim pogotkom, Lugano povisio na nedostižnih 4-1. Do kraja susreta Bolivija je preko Marcela Morena uspjela smanjiti i to iz jedanaesterca.

Ekvador je na svom stadionu upisao prva tri boda u kvalifikacijama za SP pobjedom protiv Venezuele s 2-0. Domaćin je oba pogotka postigao u prvom djelu, a strijelci za vrijedna tri boda bili su Ayovi u 14. i Benitez u 27. minuti susreta.

Za malo iznenađenje večeri pobrinuo se Peru koji je s 2-0 bio bolji od ovogodišnjeg finaliste Copa Americe – Paragvaja. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, a onda je na samom startu drugog Paulo Guerrero pogodio za 1-0. Pobjedu Perua i tri boda potvrdio je svojim drugim pogotkom Guerrero u 73. minuti susreta.

Spomenimo još da Brazil kao domaćin ne mora igrati kvalifikacije već je automatski kvalificiran za nastup.