Slavlje u Barceloni

I mali Messi slavio s tatom naslov prvaka: Thiago pred 100 tisuća navijača!

Barcelona je bez Lionela Messija u momčadi slavila s 2:1 protiv Valladolida...

Nogometaši Barcelone pobijedili su u nedjeljnoj utakmici 36. kola Primere Valladolid na svom Nou Campu 2-1.

Igrala je momčad Tita Vilanove bez Lea Messija, koji se na travnjaku pojavio tek po svršetku utakmice, sa sinom Thiagom u naručju. Pobjednički su pehar primili trener Tito Vilanova i branič Eric Abidal, dvojac koji se posljednjih nekoliko mjeseci uspješno bori s teškim bolestima.

Poveli su Katalonci pogotkom Pedra Rodrigueza na asistenciju Xavija Hernandeza u 21. minuti, da bi za 2-0 u svoju mrežu pogodio gostujući igrač Valiente. Rutinsku su pobjedu domaćini pokvarili tek pogotkom koji su Victoru Perezu dopustili zabiti u samoj završnici susreta.

U posljednjim dvama kolima, protiv Espanyola odnosno Malage, Vilanovina će momčad pokušati izjednačiti rekord madridskog Reala po broju osvojenih bodova (100), postavljen prošle sezone.

Deportivo preskočio Zaragozu

U borbi za prvoligaški opstanak Deportivo je preskočio Zaragozu na 17. mjestu. Sastav iz La Coruñe na svom je Riazoru nadigrao Espanyol 2-0, dok je Zaragoza u završnici susreta na svojoj Romaredi pokleknula od Athletic Bilbaa. Vodili su domaćini pogotkom Portugalca Heldera Postige sve do 80. minute. Tada je izjednačio Fernando Llorente, da bi u 90. sva tri boda gostima donio Ibai Gomez.

Deportivo je sada 17. s 35, a Zaragoza 18. s bodom manje. (TS)

Primera, 36. kolo:

Levante – Rayo Vallecano 2-3 (Acquafresca 52, Iborra 86 / Piti 20, 72-11m, Vazquez 56)
Deportivo – Espanyol 2-0 (Bruno Gama 50, Nelson Oliveira 90)
Zaragoza – Athletic Bilbao 1-2 (Helder Postiga 14 / Llorente 80, Ibai 90)
Barcelona – Valladolid 2-1 (Pedro 21, Valiente 42-ag / Victor Perez 89)