Messi po prvi put najavio mogući odlazak iz Barcelone

Barcelonin genijalac Lionel Messi još je jednom potvrdio koliko je sretan u katalonskom klubu, ali je prvi put barem malo otvorio i mogućnost odlaska...

Zanimanje aktualnog europskog prvaka Intera i zaljubljenost njegova predsjednika Massima Morattija u Messija posljednjih tjedana okupiraju svjetske medije. Argentinac je više puta naglasio kako mu interes godi, ali i kako mu je dobro u Barceloni. Ponovio je to i u razgovoru za France Football, ali je ipak dodao i da ne zna što će donijeti budućnost.

'Inter? Danas se osjećam toliko dobro u Barceloni. Nemam nikakvu želju za odlaskom. Ali nikad ne znate što se može dogoditi. Ne razmišljate o tome kad je sve lijepo. No, kad stvari postanu teže, tko zna? U svakom slučaju, dobro se zabavljam u Barceloni i slobodno možete napisati da se nadam da će tako ostati zauvijek', rekao je ponajbolji nogometaš današnjice.

Inače, sinoć su nogometaši Barcelone pobijedili kao gosti u prvoj utakmici 1/16 finala Španjolskog kupa kralja kod trećeligaša Ceute 2-0. Strijelci pogodaka za kombiniranu momčad Josepa Guardiole bili su Maxwell u 16., te Pedro u 25. minuti. Brazilcu je to bio premijerni pogodak u dresu Barcelone. Stigao je u ljeto 2009. iz Intera.

Imala je Barcelona još pregršt prilika, ali su se njezini napadači, posebice Bojan Krkić, propisno ispromašivali. Od standardnih prvotimaca je na teren Guardiola izveo tek strijelca Maxwella, Seydoua Keitu, a od povremenih Pedra i Mascherana. U 30. minuti utakmice rame je ozlijedio, moguće i iščašio, Barcelonin 22-godišnji veznjak Jeffren Suarez. Uzvrat se igra za dva tjedna na Nou Campu.