Peralta junak Meksika

Brazil ostao bez zlata: Meksiko nadigrao Neymara i društvo

Ni u trećem olimpijskom finalu reprezentacija Brazila nije uspjela doći do jedinog velikog trofeja koji joj nedostaje...

Nogometna reprezentacija Brazila nije ni u trećem nastupu u finalu uspjela osvojiti zlatnu olimpijsku medalju. U velikoj završnici na Wembleyju savladao ih je Meksiko 2-1.

Brazilski krvnik bio je Oribe Peralta, dvostruki strijelac za Meksiko. Prvi je put zabio već u 29. sekundi susreta, a drugi put u 75. minuti. Hulk je u prvoj minuti sudačke nadoknade donio Brazilu tek utješan gol.

Prvi je gol Meksika proizašao iz pogreške Rafaela Silve koji je izgubio loptu duboko na svojoj polovici nakon netočnog dodavanja za Sandra. Javier Aquino presjekao je loptu i gurnuo ju prema usamljenom Peralti koji je poentirao prizemnim udarcem uz bližu vratnicu.

Peralta je drugi gol zabio glavom nakon ubacivanja s desne strane, dok je Hulk uspio tek kratkotrajno vratiti nadu momčadi Mane Menezesa. Imao je Brazil i veliku priliku u trećoj minuti sudačke nadoknade izboriti produžetke, ali je Oscar neometan glavom iz peterca pucao preko gola. Dodajmo i da su se potkraj susreta na travnjaku verbalno sukobila dva brazilska igrača, Rafael i Juan, neposredno nakon jedne pogreške igrača Manchester Uniteda, a sukob je umalo prerastao i u fizički obračun.

Brazil je u finalu olimpijskog turnira igrao 1984. i 1988. godine, a ovo je njihovim nogometašima ukupno četvrta olimpijska medalja. Broncu su osvajali 1996. i 2008. godine. S druge strane, meksičkim je nogometašima ovo prva olimpijska medalja i to odmah ona najsjajnija.

Podsjećamo, u petak je Južna Koreja osvojila brončanu medalju 2-0 pobjedom protiv Japana.