Stara dama sjajna

Matri i Quagliarella potopili Celtic: Juve petardom u četvrtfinale!

Sasvim očekivano, talijanski prvak se lako obračunao sa škotskim.

Juventus je i u uzvratnoj utakmici osmine finala pobijedio Celtic. U torinskom revanšu je bilo 2:0 te su Talijani s ukupnih 5:0 se plasirali među osam najboljih momčadi Starog kontinenta.

U Torinu nije bilo nikakve dramatike - nakon trice u Glasgowu Juve je maksimalno ozbiljno pristupio uzvratu i stigao do pobjede.

U 24. minuti utakmice Alessandro Matri je u 24. minuti zabio prvi pogodak, pospremivši u mrežu odbijenu loptu nakon udarca Fabija Quagliarelle.

Do poluvremena je momčad Antonija Contea iskontrolirala utakmicu te zasluženo na odmor otišla s prednošću.

I u nastavku je Juventus bio taj koji je diktirao tempo, a sredinom drugog dijela Talijani su ubili svaku nadu gostima da mogu makar ostati neporaženi. Quagliarella je poentirao poslije asistencije Artura Vidala. Bio mu je to četvrti pogodak ove sezone u Ligi prvaka, prvi je strijelac Juventusa