Bolji od Hoffenheima

Mato Jajalo postigao pogodak za novu pobjedu Kolna

Hrvatski reprezentativac Mato Jajalo bio je strijelac prvog pogotka za momčad Kölna koja je na svom terenu svladala Hoffenheim 2-0 u 7. kolu njemačke nogometne lige.

Nakon što su u prošlom kolu iznenađujuće na gostovanju slavili protiv Bayera u Leverkusenu nogometaši Kölna potvrdili su dobru formu 2-0 pobjedom pred vlastitim navijačima nad visokoplasiranim Hoffenheimom.

Prvi pogodak u 19. minuti djelo je hrvatskog reprezentativca Mate Jajala koji je zabio na asistenciju Lukasa Podolskog, da bi napadač njemačke reprezentacije i asistent kod prvog zabio drugi gol u 64. minuti i postavio konačnih 2-0. Premda su gosti imali loptu u svom posjedu gotovo dvostruko više vremena (61-39), te uputili više udaraca na vrata suparnika (12-9), nisu uspjeli doći niti do počasnog zgoditka.

Dodajmo da je drugi Hrvat u redovima domaće momčadi, vratar Miro Varvodić, cijeli susret prosjedio na klupi za pričuve.

Köln je nakon dvije uzastopne pobjede popravio loš dojam s početka sezone i pomaknuo se u sredinu ljestvice, dok je Hoffenheim unatoč trećem porazu zadržao visoko četvrto mjesto na ljestvici Bundeslige.