Marseilleu treća pobjeda u nizu, golijada i dva crvena kartona u Lensu

Trećom pobjedom u nizu, odnosno četvrtom u posljednjih pet kola, aktualni francuski prvaci, nogometaši Marseillea, nastavili su lov na Lille, vodeću momčad Le Championnata...

Dugo je Marseille na svome Velodromeu lomio otpor St. Etiennea u 24. prvenstvenom kolu. Na kraju ga je i slomio pogocima Lucha Gonzaleza u 68. i Loïca Remya u 78. minuti. Gosti su u petoj minuti sudačke nadoknade golom Christophea Landrina smanjili na konačnih 2-1.

Momčad Didiera Deschampsa sada je na drugom mjestu ljestvice s tri boda manje od Lillea koji svoju utakmicu 23. kola, u gostima kod Montpelliera, igra u nedjelju.

Čak pet golova i dva crvena kartona vidjeli su gledatelji u Lensu gdje je istoimena domaća momčad poražena od Sochauxa s 3-2. Gosti su poveli s 2-0 pogocima Nicolasa Maurice-Belaya i Modiba Maige, Lens se vratio u igru preko Issama Jemaae i Alaeddinea Yahije da bi Ryad Boudebouz u 66. minuti ipak donio sva tri boda Sochauxu. Kod prvog i trećeg gola lopta se odbijala od domaćih braniča i oba puta prevarila hrvatskog vratara Vedrana Runju koji je svih 90 minuta čuvao mrežu Lensa. U 42. minuti su crvene kartone dobili Toifilou Maoulida (Lens) i Kevin Anin (Sochaux).

Le Championnat, 24. kolo:

Auxerre - Arles 1-1 (Jelen 84 / N'Diaye 65)
Brest - Monaco 2-0 (Ayite 14, 89 - 11m)
Caen - Valenciennes 2-2 (Nivet 47, Yatabare 64 / Pujol 80, Langil 88)
Lens - Sochaux 2-3 (Jemaa 36, Yahia 59 / Maurice-Belay 6, Maiga 30, Boudebouz 66)
Marseille - Saint-Etienne 2-1 (Gonzalez 68, Remy 78 / Landrin 90+5)