Crveni vragovi marširaju

ManUtd napravio veliki korak ka tituli: Van Persie ušao u povijest Premiershipa!

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su u gostima Stoke s 2-0 u ogledu 33. kola engleskog prvenstva i napravili korak bliže osvajanju jubilarnog, 20. naslova državnog prvaka…

U prošloj rundi su Crveni vragovi izgubili derbi kod kuće od gradskog rivala Cityja 2-1, koji se time primaknuo na 12 bodova zaostatka za vodećom momčadi Alexa Fergusona. Prije toga je United imao sedam uzastopnih pobjeda u Premiershipu. Na Britanniji se vratio pobjedničkim navikama, te je bez većih problema uzeo nova tri boda.

Gosti su poveli veću 4.minuti. Nakon kornera s lijeve strane, u gužvi u kaznenom prostoru se najbolje snašao Carrick koji je loptu poslao u mrežu. Bio je to već 14. gol Manchester Uniteda iz kornera ove sezone, po čemu su rekorderi.

szólj hozzá: Stoke vs Manchester Utd 0:2 GOALS HIGHLIGHTS

Nizozemac Robin van Persie nokautirao je domaćine u 66. minuti pogotkom iz penala kojeg je sam izborio, nakon što ga je u kaznenom prostoru srušio Wilkinson. Njegov niski udarac s bijele točke u kut je vratar domaće momčadi Asmir Begović pročitao, ali ga ipak nije mogao obraniti. Van Persie je zabio svoj 20. prvenstveni pogodak ove sezone (dva više ima Liverpoolov urugvajski napadač Luis Suarez) nakon 12 sati i 31 minute posta. Drugi puta u karijeri je Nizozemac stigao do brojke od 20 pogodaka u jednoj sezoni Premiershipa, nakon što je prošle sezone zabio 30 golova u dresu Arsenala. Isto tako, postao je prvi igrač u povijesti Premiershipa koji je zabio 11 ili više golova na gostujućim travnjacima u tri različite sezone.

Stoke je osvojio samo 5 bodova u 13 utakmica u prvenstvu koje je odigrao u kalendarskoj 2013. godini, manje od bilo koje druge momčadi… (TS)