Wolfsburg tone

Mandžukić i dalje zabija, Bayern ruši rekorde! Dortmund poražen u derbiju!

Mario Mandžukić zabija golove, a Bayern ruši rekorde! Na gostovanju u Düsseldorfu, Bavarci su se poigrali s domaćom Fortunom i slavili 5:0...

Bila im je to osma uzastopna pobjeda, kojom su postali rekorderi Bundeslige!

Bila je to ujedno i 300. bundesligaška pobjeda trenera Juppa Heynckesa, a u ovom trijumfu Bayerna, koji čvrsto drži vrh s pet bodova viška ispred Eintrachta, strijelac je opet bio i naš reprezentativac, Mario Mandžukić. Njegova njemačka čarolija i dalje traje, zabio je prvi gol za goste, gol kojim je utakmica i otišla u Bayernove vode. Igrala se 28. minuta, Ribery je poslao nisku oštru loptu u peterac domaćina, obrana Fortune nije imala sreće, jer je tamo bio Mandžukić, postavio je nogu i s dva metra zatresao mrežu! Strijelci za Bayern još su bili Müller (2), Luiz Gustavo i Rafinha, a Mandžukića je u 77. minuti zamijenio Alaba.

"Prezadovoljan sam, od prve do zadnje minute igrali smo na visokoj razini. Bila je ovo naša daleko najbolja predstava ove sezone, u momčadi nije slabog mjesta", sijao je od zadovoljstva Bayernov trener Jupp Heynckes.

U "majci svih njemačkih derbija", Schalke je u Dortmundu svladao Borussiju 2:1! Bila je to vrlo dobra utakmica, tribine su ble prepune, a gosti su na odmor otišli s 1:0 vodstvom, pogotkom Afellaya u 14. minuti. U 48. je Höger povisio na 2:0, pet minuta kasnije Lewandowski je smanjio rezultat, no do izjednačenja domaćin ipak nije došao. Ivan Perišić igrao je za Dortmund 52 . minute, tada ga je zamijenio Schieber.

Wolfsburg se nije uspio pomaknuti s posljednje pozicije, nogometaši uzdrmanog trenera Felixa Magatha popili su još jednu gorku pilulu. Na svom su travnjaku, naime, poraženi protiv Freiburga (0:2), strijelci za goste bili su Caligiuri iz opravdano dosuđenog 11-erca u 40. minuti, te Schuster (84.). Ivica Olić igrao je cijelu utakmicu, trudio se, pokušavao, ali nije mogao probiti obranu Freiburga. Srđan Lakić ušao je u igru u 68. minuti, a domaći su navijači zadnjih pet minuta skandiranjem tražili Magathov odlazak... (Agencija VLM)