Mandži i Lakiću velike pobjede u borbi za opstanak

Nogometaši Wolfsburga uhvatili su nova tri vrlo važna boda u borbi za održavanje statusa u Bundesligi. Pobijedili su u utakmici 32. kola Werder u gostima s 1-0...

Wolfsburg je time napustio dosadašnje 16. mjesto i otišao dva koraka naprijed, te najavio da bi mogao doći do svoga cilja. Junak pobjede u Bremenu je bio Riether, strijelac jedinog pogotka u 22. minuti. Tu je akciju započeo hrvatski nogometaš Mario Mandžukić koji je probio lijevu stranu. Ubacio je u šesnaesterac nakon čega se lopta nekoliko puta odbijala i napokon došla do strijelca Riethera, koji je imao lagan posao s dva-tri metra udaljenosti od gola.

Do kraja je Werder bio bolja momčad, no Magathov je sastav sačuvao tri boda. Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu uz zarađeni žuti karton u 47. minuti.

Bitne bodove je osvojio i Kaiserslautern koji je na svom travnjaku pobijedio St. Pauli 2-0. Oba su gola postignuta glavom, a Tiffert je jednom bio strijelac, te jednom asistent.

Napad domaćih je svih 90 minuta predvodio hrvatski igrač Srđan Lakić, dok je Stiven Rivić ostao na klupi. Gosti iz Hamburga su time ostali na samom dnu ljestvice.