Arsenal rutinski s Grcima

Malaga najuvjerljivija nakon prva dva kola, spektakularan gol Eliseua

Tko je najuvjerljivija momčad Lige prvaka nakon prva dva kola? Španjolska Malaga je odgovor. Nakon 180 minuta ta momčad ima 6 bodova i razliku pogodaka 6-0...

Poslije domaćih 3-0 protiv Zenita, istovjetnu pobjedu je Malaga ostvarila u Bruxellesu kod Anderlechta. Poput super iskusne momčadi Malaga je djelomično prepustila Anderlechtu da diktira tempo, ali je isto tako bila krajnje opasna u protuudarima, koji su učestali nakon prvog postignutog pogotka.

>> Dinamo izgubio u Kijevu: Katastrofalne pogreške u obrani!

Taj je prvi gol bio sjajan, a dogodio se u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Nakon kornera, na 25 metara, je loptu dočekao 29-godišnji Portugalac Pereira dos Santos Eliseu. Odapeo je punom snagom, a lopta je odsjela u rašlje domaćih vratiju.

U drugi dio je belgijska momčad krenula s namjerom izjednačavanja, no gadno su prizemljeni iz kontri i polukontri. Prvo je domaća momčad u 56. napravila jedanaesterac kojeg je realizirao Joaquin, a potom je samo sedam minuta kasnije opet Eliseu zabio za 3-0.

Takav je rezultat odveo utakmicu u mirnije vode - Anderlecht je postao potpuno utučen, a igrači Malage su već na travnjaku počeli sa slavljem.

Pogotke s utakmice Anderlecht - Malaga možete pogledati OVDJE.

U idućem kolu igraju Zenit - Anderlecht, te Malaga - Milan.

Nogometaši Arsenala upisali su i drugu pobjedu u skupini B Lige prvaka, dok je Schalke "zapeo" u Gelsenkirchenu.

"Topnici" su na Emiratesu ugostili grčki Olympiakos i slavili 3-1. Dugo je trebalo momčadi menadžera Arsenea Wengera da slomi otpor "organiziranih" Grka, barem u prvih 45 minuta. Bjelokošćanin Gervinho zabio je u 42. s ruba šesnaesterca kada je nejako, ali precizno, pogodio donji desni kut vratara Megyerija. Recimo i da je Olympiakos umalo poveo sredinom poluvremena kada je iz neposredne blizine Paulo Machado promašio praktički prazna vrata.

Činilo se da će Arsenal nakon toga, prije svega otići na predah s prednošću, a potom i dokrajčiti Olympiakos, ali gosti su imali drugačijih planova. U prvoj minuti sudačke nadoknade Konstantinos Mitroglou zabio je glavom nakon ubacivanja Greca za "hladan tuš" na ionako kišnom Emiratesu.

Otpor Grka u nastavku trajao je 11 minuta kada je strijelac prvog pogotka Gervinho uposlio Lukasa Podolskog, a ovaj gromovitim udarcem lijevom nogom probio mađarskog vratara, iako je ovaj loptu dirao. Olympiakos do kraja susreta više nije imao pravih prilika, dok su se Arsenalove nizale kao po traci, a najveće su imali Santi Cazorla i Olivier Giroud. Njihove udarce blokirali su obrambeni igrači grčke momčadi.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade (četvrtoj) Giroud je proigrao Aarona Ramseyja, a ovaj pogodio za konačnih 3-1.

U drugoj utakmici skupine igranoj u Gelsenkirchenu Schalke i Montpellier su podijelili bodove odigravši 2-2. Poveli su gosti u 13. minuti preko Karima Ait-Fana, koji je s lijevog ruba Schalkeova šesnaesterca pogodio suprotan gornji kut Unnerstalla.

Svega 13 minuta kasnije 19-godišnji Julian Draxler izjednačio je na 1-1, nakon što ga je proigrao Klaas-Jan Huntelaar, a on zaobišao Jourdrena i poslao loptu u praznu mrežu. U sedmoj minuti nastavka Draxler je izborio jedanaesterac i crveni karton Bocalyja, a najstrožu kaznu sigurno je realizirao Nizozemac Huntelaar.

Schalke je bio dominantan i imao nekoliko stopostotnih prilika za pogodak, od kojih je najveću promašio Huntelaar u 89., ali je nakon svih promašaja stigla kazna u liku Souleymanea Camare. U 90. je minuti savršenim udarcem iz okreta, s 20-ak metara, pogodio Senegalac za veliki bod francuskog prvaka.

U idućem kolu Arsenal na Emiratesu dočekuje Schalke, a Olympiakos gostuje kod Montpelliera. (TS)

Liga prvaka, 2. kolo, skupina C:

Anderlecht - Malaga 0-3 (Eliseu 45+1, 63, Joaquin 56-11m)

Zenit - Milan 2-3 (Hulk 45+2, Širokov 49 / Emanuelson 13, El Shaarawy 16, Hubočan 75-ag)