'Kiks' Vide i autogol Pivarića

Dinamo izgubio u Kijevu: Katastrofalne pogreške u obrani!

'Modri' su u Kijevu poraženi s 2:0. Hrvatskom prvaku to je osmi poraz zaredom u Ligi prvaka...

S puno su optimizma stigli zagrebački nogometaši u Kijev, ali isti je splasnuo nakon manje od tri minute igre. Bivši dinamovac Ognjen Vukojević ubacio je s desne kijevskog napada, te sjajno naciljao glavu Olega Guseva, kojeg je pak neoprezno pratio Domagoj Vida.

Dinamo (K) je i nakon toga bio dominantan te prijetio, a pogodak je postigao u 33. minuti nakon još jedne pogreške "modre" obrane. Vratar Ivan Kelava na vrlo loš način je ispucao loptu iz svog kaznenog prostora. Lopta je došla do 30-ak metara na Dinamovoj polovici gdje ju je pokupio Taye Taiwo, prošao po strani, ubacio oštro u peterac, a na nju je natrčao nesretni Josip Pivarić i zabio autogol.

Do kraja susreta promjene rezultata više nije bilo tako da je Dinamo, računamo li prošlu sezonu, upisao i osmi uzastopni poraz u Ligi prvaka kada je igranje u skupini u pitanju.

Recimo i da je Niko Kranjčar napustio igru nakon prvog poluvremena, te da je Ognjen Vukojević igrao svih 90 minuta, te pritom, uz asistenciju, zaradio žuti karton u 76. minuti.

Drugu utakmicu skupine igranu u Portugalu između Porta i PSG-a riješio je Kolumbijac James Rodriguez u samoj završnici. Na asistenciju Fernanda zabio je u 83. minuti, te odveo Porto na vrh ljestvice skupine A.

Recimo da je Porto sasvim zasluženo u konačnici slavio s obzirom da je puno više prijetio prema golu Salvatorea Sirigua. Da njega nije bilo Porto bi vjerojatno slavio i s nekoliko pogodaka razlike.

U trećem kolu, koje je na rasporedu 24. listopada, Dinamo će ugostiti pariški PSG, dok će Porto dočekati ukrajinskog viceprvaka. (TS)

Liga prvaka, 2. kolo, skupina A:

Dinamo Kijev - Dinamo Zagreb 2-0 (Gusev 3, Pivarić 33-ag)

Porto - PSG 1-0 (Rodriguez 83)

Redoslijed: 1. Porto 6, 2. PSG 3, 3. Dinamo Kijev 3, Dinamo Zagreb 0.

Tijek utakmice: Dinamo Kijev - Dinamo Zagreb 2:0

90' Kraj utakmice.

78' Sammir je izašao, a ušao Carrasco.

68' Ideye je oduzeo loptu Tonelu, krenuo sam prema Kelavi, loše je pucao, pa je Tonel uspio dostići loptu ispred gol-crte.

61' Gusev je prošao Vidu, snažno pucao, ali Kelava odlično brani.

58' Zamalo je Čop zabio pogodak. Šovkovskij je oklijevao s ispucavanjem, Čop je uspio blokirati njegov udarac, ali lopta je stala pred gol-crtom.

58' Beqiraj je izašao, a ušao je Ante Rukavina.

53' Izgledna situacija za "modre". Vida je probio po desnoj strani, mogao je pucati, no odugovlačio je, na kraju je ipak uspio ubaciti u sredinu, no lopta nije došla do Beqiraja.

49' Čop puca s distance, Šovkovskij brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Duje Čop je ušao, a izašao je Calello.

45' Kraj prvog poluvremena.

43' Kelava brani udarac Jarmolenka. Bio je na nekih sedam-osam metara od gola Dinama.

33' GOOOL!!! Kijevljani vode 2:0. Autogol Pivarića. Kelava je pogriješio kod predaje lopte. Taiwo je presjekao njegov pas, uslijedio je centaršut s lijeve strane, Pivarić je naletio na loptu i poslao je u svoju mrežu.

31' Veloso je pucao iz slobodnog udarca, lopta je išla pod gredu, ali Kelava odbija u korner.

25' Šansa za hrvatskog prvaka. Kovačić je izbacio Beqiraja, ovaj je zaobišao istrčalog vratara Kijevljana, otišao je isuviše ukoso, pa je odigrao povratnu prema Brozoviću, no u posljednji trenutak očistio je Taiwo.

11' Prva izglednija situacija za zagrebački Dinamo. Kovačić je proigrao Sammira, ali lopta je bila malo previsoka, Sammir je nije uspio dobro primiti glavom i šansa je propala.

5' Nova šansa domaćih. Veloso je pucao, Kelava izbacio u korner.

3' GOOOL!!! Kijevljani su poveli golom Guseva. Asistent je bio Ognjen Vukojević. Vukojević je centrirao s desne strane, Gusev nadskočio Vidu i glavom poslao loptu u desni donji kut "modrih".

1' Utakmica je počela. Olimpijski stadion u Kijevu gotovo je dupke pun.

19.50 Službeni sastavi:

Dinamo Kijev: Šovkovskij - Danilo Silva, Mihalik, Kačeridi, Taiwo - Vukojević, Veloso - Jarmolenko, Kranjčar, Gusev; Brown

Zamjene: Koval, Betão, Garmash, Milevskiy, Mehmedi, Ruben, Raffael.

Dinamo Zagreb: Kelava - Vida, Tonel, Šimunić, Pivarić - Calello, Ademi - Brozović, Sammir, Kovačić - Beqiraj

Zamjene: Mitrović, Puljić, Ibáñez, Vrsaljko, Carrasco, Rukavina, Čop.