Već drugi ove sezone

Majstor: Opet zabio senzacionalan pogodak s centra za pobjedu!

Sva je tri boda nogometašima Real Sociedada na gostovanju kod Betisa u Sevilli golom u 90. minuti sa središta igrališta donio 20-godišnji stoper Iñigo Martinez...

Dogodilo se to u podnevnoj utakmici 14. kola španjolske nogometne lige, kada je mladi je španjolski reprezentativac u drugoj minuti sudačke nadoknade zabio fantastičan pogodak gotovo točno sa središnje crte igrališta, malo unutar svoje polovice iskosa s lijeve strane.

Najprije je prekinuo napad domaće momčadi, koja je pogonjena dvama uzastopnim kasnim pogocima Jonathana Pereire navalila da bi do kraja utakmice zabila i treći pogodak te došla do potpunog preokreta, nakon čega je, proigran od suigrača, pogledao domaćeg vratara Casta Espinozu, dovoljno udaljenog od svojih vratiju, i poslao savršen udarac koji je od grede završio u mreži.

Da stvar bude nevjerojatnija, mladi je majstor fantastičnoga dalekometnog udarca ove sezone postigao identičan pogodak, samo s još malo veće udaljenosti, točnije 54 metra. Dogodilo se to drugog listopada, kada je zabio jedini pogodak u 2-1 domaćem porazu svoje momčadi od baskijskog rivala Athletica.

Ovo je mladom stoperu to treći ovosezonski prvenstveni pogodak. Njime je svojoj momčadi donio treću prvenstvenu pobjedu ove sezone pomaknuvši je s 19. na 16. mjesto ljestvice.

Primera, 14. kolo:

Betis – Real Sociedad 2-3 (Pereira 81, 85 / Agirretxe 56, Vela 76, Martinez 90+2)