Kakva gužva

Ludilo u Francuskoj: PSG nije sam, sedam klubova u tri boda!

Nogometaši Marseillea propustili su zasjesti na vrh ljestvice francuskog nogometnog prvenstva u 13. kolu budući su poraženi na gostovanju kod Bordeauxa 1-0...

Marseilleu su trebala tri boda da bi preskočili PSG i Lyon, ali su se na kraju sa stadiona Jacques Chaban-Delmas vratili bez ičega. Gol vrijedan tri boda za "žirondince" je zabio Yoan Gouffran u 52. minuti nakon asistencije Benoita Tremoulinasa. Bio mu je šesti ovosezonski gol i četvrti u isto toliko posljednjih kola.

Bordeauxu je ostvarena pobjeda bila treća uzastopna ligaška i četvrta u svim natjecanjima, čime su skočili sa sedmog na drugo mjesto prvenstvene ljestvice ispred PSG-a.

Marseille je u duboko u sudačkoj nadoknadi ostao s igračem manje nakon isključenja Lucasa Michela Mendesa kojemu je pokazan izravan crveni karton.

Nica je na domaćem travnjaku savladala Toulouse 1-0 golom Darija Cvitanicha iz 60. minute. Nekadašnjem potencijalnom hrvatskom reprezentativcu bio je to peti gol u sezoni.