Treća pobjeda u nizu

Lokomotiv izbio na drugo mjesto: Bilić osvojio Grozni, slijedi Zenit!

Veliku je pobjedu ostvario bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić sa svojim Lokomotivom. U 9. kolu ruske Premierlige slavio je na gostovanju kod Tereka iz Groznog s 3-0...

U velikom je nizu prije subotnje utakmice bila momčad iz Čečenije - imala je pet prvenstvenih pobjeda zaredom, a pritom je u zadnja četiri kola rušila moskovski Dinamo, Spartak, Rubin i Zenit! U tri ovosezonske utakmice u Groznom ostvarila je, pak, isto toliko pobjeda.

Nije u takvoj situaciji Bilićevim nogometašima bilo lako doći u čečensku prijestolnicu, ali posao su na kraju obavili sjajno.

"Momčad je pokazala karakter. Ovdje nije lako pobijediti", izjavio je Bilić nakon utakmice.

Maksim Grigorjev ih je doveo u vodstvo u 62. minuti, a u samoj su završnici pala još dva pogotka: u 83. minuti je strijelac bio Nigerijac Victor Obinna, a šest minuta kasnije i Brazilac Maicon. Svih su 90 minuta za Lokomotiv odigrali Dario Krešić i Vedran Ćorluka.

Terek Grozny 0-3 Lokomotiv Moscow footyroom.com by Futbol2101

Bilićev sastav sada ima tri značajne pobjede u nizu: domaće protiv Spartaka i Rubina, te gostujuću protiv Tereka. Na ljestvici se probio na drugo mjesto s 19 bodova, dva manje od vodećeg CSKA-a, a već sljedeće kolo mu nosi novi težak izazov - gostovanje kod aktualnog prvaka Zenita u St. Peterburgu.

Zenit je u subotu odigrao 2-2 u gostima kod Krilja Sovjetova, a premijerni je gol zabio Brazilac Hulk koji je početkom mjeseca stigao iz Porta uz odštetu od 55 milijuna eura.

Bilić: Pokazali smo karakter. Ponosan sam na svoje momke!

Bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Slaven Bilić izjavio je u razgovoru za rusku televiziju da je jako ponosan na svoje momke koji su u Čečeniji srušili lidera ruskog prvenstva – Terek Grozni.

Lokomotiv hrvatskog stratega slavio je protiv dosada neporažene momčadi na svom travnjaku Tereka s 3-0, a sva su tri pogotka tom prilikom postignuta u nastavku utakmice, točnije u posljednjih 30 minuta.

"Zahvaljujem igračima obiju momčadi na vrlo lijepoj predstavi ove večeri. Iznimno sam ponosan na svoje igrače koji su pokazali jak karakter pobjedom kod lidera prvenstva", rekao je Bilić te nastavio.

"Zašto su svi pogoci padali u nastavku? Pa iskreno, planirali smo zabiti čim prije, ali eto poklopilo se da je prvi pogodak pao tek u 62. minuti. Kasnije smo uvidjeli da nešto trebamo mijenjati i to nam je donijelo ploda", rekao je hrvatski strateg koji je pogodio sa zamjenama s obzirom da su mu dvije od tri bile strijelci (Obbina i Maicon).

"Terek je u prvih 20 minuta nastavka imao mnogo prilika za postizanje pogodaka, ali momčad je reagirala na najbolji mogući način i odgovorila pogotkom", zaključio je Bilić. (TS)