Liverpool žestoko uzvratio

'Potop' Chelseaja na Anfieldu: Sada moraju pobijediti Bayern

Jedini način da Chelsea igra Ligu prvaka sljedeće sezone je da u finalu u Münchenu pobjedi Bayern...

Bio je to drugi sraz ovih klubova u samo četiri dana, koji je protekao u izrazitoj dominaciji Liverpoola i njegovoj uvjerljivoj pobjedi. No, u onoj puno važnijoj utakmici koju su ovi klubovi odigrali u subotu, u finalu FA Cupa u Londonu, Chelsea je bio bolji s 2-1.

Liverpool je nastupio bez kapetana Stevena Gerrarda, dok je Chelsea zaigrao u "šarenom sastavu''. Domaćin se puno bolje snašao i barem malo je naplatio dugove ''bluesima'' od subote... Liverpool je poveo u 19. minuti, kada je Suarez po desnoj strani ispremješao Chelseajevu obranu, a onda je gotovo u ravnini gol-crte loptom napucao Essiena od kojeg se ona odbila u mrežu. Sada je Newcastle jedina momčad u Premiershipu ove sezone koja još nije zabila autogol.

U 25. minuti, Henderson je pobjegao obrani Chelseaja, te je prizemnim udarcem u kut svladao nesigurnog vratara Rossa Turnbulla, koji je u ovom susretu dobio priliku na golu momčadi iz zapadnog Londona. Domaćin je već u 29. minuti poveo s 3-0. Carroll je lijepo glavom spustio loptu do Aggera, koji je također glavom iz blizine zabio gol.

U 35. minuti je Fernando Torres, kojeg je Kop očekivano počastio velikom porcijom zvižduka, projurio po desnoj strani Chelseajevog napada, a onda je topovski tukao u gredu. Nešto kasnije je Stewart Downing lijepim udarcem uzdrmao vratnicu. Isti igrač nije se proslavio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, jer je zapucao kazneni udarac dosuđen zbog prekršaja Ivanovića na Carrollu. Downing je pogodio stativu s bijele točke. Liverpool je tako postao prva momčad od sezone 1998/99 koja je u jednoj sezoni Premiershipa promašila čak pet kaznenih udaraca!

L-C footyroom.com by footyroom

U 50. minuti, Ramires je nakon slobodnog udarca s desne strane spretno i sretno iz blizine ugurao loptu u mrežu za jedini pogodak gostiju. U 61. minuti, grubo je pogriješio vratar gostiju Turnbull, koji je loptu iskosa ispucao točno prema Shelveyju, a ovaj je pogodio u praznu mrežu za konačnih 4-1.

Time su ''redsi'' očuvali tradiciju koja traje od 1962. godine, da u svakoj sezoni barem u jednoj utakmici postignu četiri pogotka. To im je uspjelo prvi puta u smiraj sezone. Time je Liverpool ipak uspio ''izjednačiti'', ali ne i ''nadmašiti'' neslavni rekord iz sezone 1903/04, u kojoj je također zabio samo 24 gola na svom terenu, kao i ove sezone. Ovo je bila tek šesta pobjeda ''redsa'' na Anfieldu u Premiershipu ove sezone. Osvojili su 27 od mogućih 57 bodova. Čak i u sezoni 1953/54, u kojoj je ispao iz prve lige, Liverpool je dobio sedam utakmica na svom kultnom stadionu.

Chelsea je ovim porazom izgubio i teoreteske izglede izboriti plasman u Ligu prvaka iduće sezone kroz englesko prvenstvo. No, ''bluesi'' će u kvalifikacije Lige prvaka iduće sezone ako 19. svibnja na Allianz Areni pobijede Bayern u finalu tog natjecanja... (TS)

Premiership, 37. kolo:

Liverpool – Chelsea 4-1 (Essien ag – 19, Henderson 25, Ager 29, Shelvey 61 / Ramires 50)