Ispali i naši Kijevljani

Liverpool ispao uz junački otpor, Chelsea izbjegao veliku sramotu!

Zenit je na Anfield donio 2:0 iz prve utakmice, zatim i poveo u 19. minuti, ali je za prolaz strepio do zadnje sekunde.

Liverpool se pobjedom oprostio od europske sezone - slavili su 3:1 protiv Zenita, ukupno je bilo 3:3, ali Rusi idu dalje zbog pogotka u gostima.

Poveo je Zenit golom Hulka u 19. minuti, ali već do poluvremena Redsi su uspjeli preokrenuti. Suarez je zabio u 28., a Allen u 43. minuti i Englezima su nedostajala za prolaz još dva pogotka. Prvog su zabili preko Suareza u 59. minuti, ali drugi nije stigao, unatoč silnim naletima na rusku obranu, naročito u završnici susreta.

Aktualni osvajač Lige prvaka Chelsea mučio se s praškom Spartom, ali Bluese je spasio Eden Hazard. Pogotkom Davida Lafate Česi su anulirali prednost Engleza iz prvog susreta, a vodstvo su održavali sve do posljednje minute kada mladi Belgijanac postiže pogodak za izjednačenje i prolaz Chelseaja s ukupnih 2:1.

Od Europe se oprostio hrvatski trojac u kijevskom Dinamu (Kranjčar, Vukojević, Vida) - nakon 1:1 u Ukrajini Bordeaux je u uzvratu slavio s 1:0 na svom terenu i otišao među 16 najboljih.

Dalje su prošli i Benfica, Hannover, Levante, Viktoria Plzen, Fenerbahče te Steaua, koja je na penale izbacila Ajax, nakon što je u Bukureštu poništila prednost Nizozemaca od 2:0 iz prve utakmice.