Šahtar 'imao' Juve

Senzacija traje: BATE bacio na koljena i velikog Bayerna!

Najveće iznenađenje dosad odigranih utakmica 2. kola Lige prvaka napravio je bjeloruski prvak BATE Borisov koji je u Minsku svladao Bayern s 3-1...

Slavio je BATE golovima Aleksandra Pavlova iz 23., Vitalija Rodionova iz 78. minute i Renana Bressana iz sudačke nadoknade i tako nanio Bayernu prvi poraz ove sezone u službenim utakmicama. Slavio je Bayern prethodno šest puta u njemačkom prvenstvu, te po jednom u DFB-Pokalu, Njemačkom superkupu i Ligi prvaka.

U 13. minuti susreta imao je Bayern najveću priliku na susretu kada je Toni Kroos oteo loptu suparniku duboko na njegovoj polovici, potom predriblao vratara Andreja Gorbunova i ljevicom iskosa s lijeve strane umjesto u praznu mrežu pogodio vratnicu.

Osvetio se taj promašaj Bayernu ubrzo, a za 1-0 Pavlov je loptu poslao u donji desni kut iz sredine kaznenog prostora nakon asistencije Aliaksandra Volodka.

Nakon primljenog gola Bayern je preuzeo inicijativu, držao je više loptu, ali nije mogao do gola, dok je BATE opasno prijetio iz kontranapada. U 78. minuti BATE je potvrdio trijumf, a Rodionov je poentirao ljevicom u bliži kut nemoćnoga Manuela Neuera nakon lijepog duplog pasa sa Edgarom Oleknovičkom.

Bayernu je kakvu-takvu nadu vratio Franck Ribery golom u prvoj minuti sudačke nadoknade, ali je u posljednjoj, petoj minuti nadoknade sudbinu Bavaraca zapečatio Renan Bressan kojem nije bilo teško okončati sjajnu kontru i pospremiti asistenciju Dmitrija Mozelovskog.

Mario Mandžukić odigrao je za Bayern do 75. minute kada ga je zamijenio Claudio Pizarro.

Valencia je u drugoj utakmici skupine F s 2:0 pobijedila Lille. Oba pogotka zabio je Jonas.

Šahtar je u Torinu dobar dio utakmice bio opasnija momčad od Juventusa, i vodio je golom Alexa Teixeire iz 23. minute, ali na kraju je završilo podjelom bodova (1-1) iako je ukrajinski prvak u samoj završnici imao mnoštvo prilika za pobjedu. Naime, u 82. i 93. minuti susreta Juventus je spašavao okvir gola, a oba je puta zamalo neprecizan bio Willian.

Oba gola na susretu postignuta su u samo tri minute prvog dijela. Nakon spomenutog gola Teixeire kojeg je Brazilac zabio nakon asistencije Williana, izjednačio je obrambeni igrač Juvea Leonardo Bonucci, sjajno pod gredu pospremivši Pirlovu loptu iz kornera.

Zanimljivo, bio je ovo osmi uzastopni remi Juventusa u europskim natjecanjima (bez kvalifikacija), čime su oborili rekord koji je dosad bio u vlasništvu Glasgow Rangersa.

Kapetan Šahtara Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za svoju momčad, a u 73. minuti opasno je zaprijetio iz slobodnog udarca s 18 metara, kojeg je kranjim naporom obranio Gianluigi Buffon.

Eduardo da Silva odgledao je cijeli susret s klupe za pričuve.

Chelsea je u grupi E s uvjerljivih 4:0 slavio u Danskoj kod Nordsjaellanda. Dva gola zabio je Mata, a po jednom su poentirali David Luiz i Ramires. Susret je sudio naš Mario Strahonja, a kod Nordsjaellanda svih 90 minuta odradio je Ivan Runje, dok je Mario Tičinović ušao u igru u 65. minuti. (TS)