Sjajna večer

Barcelona slavila u Lisabonu, ali ostala bez Puyola: Ruka mu se 'okrenula'!

Pregršt uzbuđenja vidjeli smo u prvim utakmicama 2. kola Lige prvaka.

Nogometaši Barcelone uspješno su obavili i drugi test u skupini G ovogodišnje Lige prvaka. U Lisabonu su Messi i društvo sa 2-0 pobijedili Benficu.

>> Senzacionalni BATE srušio Bayern, Juve se izvukao protiv Šahtara!

Druga je to Barcelonina pobjeda u skupini, nakon domaćih 3-2 protiv Spartaka, a Čileanac Alexis Sanchez je u 6. minuti postigao 800. pogodak katalonskog kluba u UEFA-inim natjecanjima u povijesti.

Taj rani pogodak kojeg je Sanchez postigao iz blizine, nakon asistencije Lea Messija, je umnogome usmjerio nastavak utakmice. Barcelona se mogla zadovoljiti u svojoj igri beskonačnih dodavanja, dok je Benfica bila prisiljena napadati i tako pokušati izvući nešto iz ove utakmice pred domaćim navijačima.

Benfica je na kraju čak i imala više udaraca u okvir vratiju (8-7), ali lisabonska momčad nije to konkretizirala. Priča o mogućem bodu ili nečemu više za Benficu je završila u 56. minuti kada je Cesc Fabregas zabio za 2-0. I taj je drugi pogodak namjestio Messi.

Ipak, neće Barcelona baš potpuno ovo gostovanje pamtiti po dobrome. Pred kraj utakmice s ozlijedio Carles Puyol, koji je ionako u posljednje vrijeme imao velikih problema s ozljedama. Na nosilima je Puyol izašao s travnjaka, a radi se o išćašenju lakta što bi ga moglo odvojiti od travnjaka nekoliko tjedana.

Na kraju je čak i zaiskrilo među nogometašima na travnjaku. U 88. minuti je Busquets iz Barcelone dobio crveni karton, kod Benfice su požutjeli Matić i Jardel.

U ranijem terminu ove skupine Celtic je šokirao Spartak u Moskvi. Poveli su gosti, potom Rusi preokrenuli na 2:1, da bi Celtic na kraju slavio 3:2 uz pobjednički zgoditak Samarasa u sudačkoj nadoknadi.

Skupina H donijela je dvije gostujuće pobjede. Manchester United gubio je od 14. minute kod Cluja, ali onda je Van Persie s dva gola donio Crvenim vragovima tri boda. Braga je pak nakon domaćeg poraza od Cluja uzela puni plijen na vrućem gostovanju u Turskoj. Portugalci su s 2:0 svladali Galatasaray. (TS)

Skupina G:

Benfica - Barcelona 0:2 (Sanchez 6', Fabregas 56')

Spartak Moskva - Celtic 2:3 (Emenike 41' i 48' / Hooper 12', a.g. Kombarov 71', Samaras 90')

Redoslijed: 1. Barcelona 6, 2. Celtic 4, 3. Benfica 1, 4. Spartak 0.