Gosti nemoćni

Le Championnat: Večer domaćina i dvostrukih strijelaca

U sklopu subotnjih utakmica 19. kola prvog razreda francuskog nogometa nije slavila nijedna momčad koja je igrala kao gost.

U šest odigranih utakmica gosti su upisali svega dva boda, a večer su obilježili i nesvakidašnji učinci igrača. U tri od četiri utakmice u koliko je domaćin slavio, jedan je igrač postigao dva pogotka i na taj način donio svojoj momčadi pobjedu.

To je pošlo za nogom Ericu Bautheacu, koji je u razmaku od osam minuta postigao dva pogotka i donio svojoj Nici preokret u susretu protiv Eviana (3:1). Cedric Bakambu je Sochauxu podario tek drugu pobjedu u sezoni pogocima u prvom i drugom poluvremenu. Pobjednički je pogodak postigao u 71. minuti. Gaetan Charbonnier posljednji je od trojice igrača kojima je pošlo za nogom postići na jednoj utakmici dva pogotka. No, za razliku od Nice i Sochauxa, njegov Reims nije imao nikakvih problema protiv Ajaccioa, kojeg je savladao s 4:1.

St. Etienne, koji je ranije slavio protiv Nantesa s 2:0, skočio je na četvrto mjesto poretka ljestvice Le Championnata, mjesto od kojeg počinje velika gužva sve do devete pozicije. Naime, čak se pet momčadi nalazi unutar četiri boda razlike!

Reims je pobjedom došao na bod od St. Etiennea, Nica se dodatno odmaknula od zone ispadanja (9 bodova više), dok je Sochaux pobjedom stigao na šest bodova od zone spasa, te je istovremeno pobjegao s dna ljestvice, koje je pak prepustio Ajacciou.