Džoker Nantesa Bangoura

Le Championnat: Marseille napokon slavio, Nantes u završnici do slavlja

Poslije dva prvenstvena poraza, pa dva remija, nogometaši Marseillea su uspjeli slaviti u domaćem Le Championnatu.

Na gostujućem je terenu Marseille pobijedio Evian 2:1 čime je došao do pete pobjede na strani u sezoni. Marseille je slavio unatoč rano primljenom pogotku (Sougou u 15. minuti). Već do poluvremena je Marseille vodio pogocima Bruna Cheyroua u 22. i Andre-Pierre Gignaca u 39. minuti, pa je u nastavku čuvao i očuvao prednost.

U drugom završenom ogledu ove nedjelje Nantes je dugo lomio Lorient na domaćem terenu, te je tek u 89. minuti došao do pogotka vrijednog tri boda. Zabio ga je džoker s klupe Ismael Bangoura, a Nantes i Marseille su bodovno izjednačeni na ljestvici, na petom i šestom mjestu.

Posljednju će utakmicu kola, tijekom nedjeljne večeri, odigrati Lille i Reims.