Fiorentina sredila Milan

Lazio 'okrenuo' Romu: Klose zabio prvi pogodak u rimskom derbiju!

U sklopu 12. kola prve talijanske nogometne lige (Serie A) odigrana su dva derbija. Lazio je u rimskom protiv Rome slavio s 3-2, dok je Fiorentina u Milanu s 3-1 bila bolja istoimenog domaćina...

Lazio je bio službeni domaćin, ali je Roma bolje otvorila susret i povela nakon svega devet minuta igre. Kapetan i legenda "vučice" Francesco Totti asistirao je Eriku Lameli za njegov sedmi pogodak u posljednjih šest utakmica! No, do poluvremena je Lazio u potpunosti preokrenuo rezultat u svoju korist i pogocima Antonija Candreve u 35., te Miroslava Klosea u 43. poveo 2-1. Nijemcu Kloseu je to bio 19. pogodak u Seriji A, a ujedno je to bio 300. gol u prvoj talijanskoj ligi ove sezone.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Roma je ostala s igračem manje nakon što je Daniele De Rossi zaradio izravni crveni karton zbog "šamarčine" jednom od igrača Lazija, tijekom naguravanja u borbi za poziciju.

Samo dvije minute igre u nastavku bile su dovoljne Laziju da iskoristi igrača više i povisi svoju prednost na 3-1. Strijelac je bio 32-godišnji Stefano Mauri, koji je nakon toga umalo ispao tragičar susreta. Naime, zaradio je žute kartone u 58. i 85. minuti susreta, te oduzeo svojoj momčadi prednost igrača više na travnjaku.

klose @spherachannel by SpheraChannel

To je za Romu iskoristio bosansko-hercegovački "džoker" klupe i potencijalni nasljednik Francesca Tottija, Miralem Pjanić, koji je smanjio na 3-2 samo minutu nakon isključenja Maurija.

Fiorentina je prekinula Milanov "niz" od četiri utakmice bez poraza, te upisala vrijednu gostujuću pobjedu 2-1. Alberto Aquilani, koji je prošle sezone bio član Milana, zabio je "svojima" nakon 10 minuta igre u prvom poluvremenu. Na 2-0 povisio je Borja Valero u 38., a to mu je ujedno bio i prvijenac u dresu Fiorentine otkako je ljetos stigao iz španjolskog Villarreala za sedam milijuna eura.

U 60. minuti susreta na 1-2, gledno iz perspektive domaćina, smanjio je Giampaolo Pazzini svojim petim pogotkom u šestoj utakmici protiv Fiorentine, otkako je napustio istu u sezoni 2008/2009. Konačnih 3-1 postavio je Marokanac Mounir El Hamdaoui u 87. minuti, a njemu je, baš kao i Borji Valeru, to bio prvijenac u dresu "viola".

Sjajan preokret ponovno je kreirao Napoli, koji je prije svega nekoliko dana u utakmici Europa lige preokrenuo 1-2 u 4-2 protiv Dnjipra, a isto je napravio i u gostima kod Genoe. Vodili su domaćini 2-1 sve do 79. minuti susreta kada je krenuo "uragan" Napolija.

Edinson Cavani poravnao je na 2-2 u spomenutoj 79. na asistenciju Mareka Hamšika, a potpuni preokret donio je sam slovački reprezentativac Hamšik u 90. minuti. "Džoker" s klupe Lorenzo Insigne potvrdio je pobjedu svoje momčadi pogotkom u četvrtoj minuti sudačkog dodatka.

Serie A, 12. kolo:

Chievo - Udinese 2-2 (Andreolli 39, Paloschi 89-11m / Angella 42, 90+1)

Genoa - Napoli 2-4 (Immobile 23, Bertolacci 56 / Mesto 54, Cavani 79, Hamšik 90, Insigne 90+4)

Lazio - Roma 3-2 (Candreva 35, Klose 43, Mauri 47 / Lamela 9, Pjanić 86)

Milan - Fiorentina 1-3 (Pazzini 60 / Aquilani 10, Borja Valero 38, El Hamdaoui 87)

Parma - Siena 0-0

Torino - Bologna 1-0 (D'Ambrosio 66)