Poraz Maribora

Lakić zabio, Budimir pocrvenio, Fiorentina i dalje savršena

U skupini E Europa lige tijekom utakmica 4. kola zapažene su uloge, negativne i pozitivne, imala dvojica hrvatskih nogometaša.

Mario Budimir, inače član Apoela iz Nicosije, zaradio je crveni karton (50. minuta) na ogledu u kojem je njegova momčad s 2-1 pobijedila Bordeaux. Budimir je isključen zbog međusobnog naguravanja sa suparničkim igračem N'Guemom, koji je također prijevremeno krenuo put svlačionice. Portugalac Nuno Morais je u 55. minuti zabio pogodak za tri domaća boda, a recimo da je u gostujućem dresu svih 90 minuta odradio potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic. S ova tri boda je Apoel ujedno preskočio Bordeaux na ljestvici i došao na treće mjesto.

Eintracht iz Frankfurta je imao savršeni niz od tri pobjede do ovog četvrtka kada je izgubio u Tel Avivu od Maccabija 4:2. Eintracht je gubio 3:0, ali se s dva brza pogotka (Lakić u 64. i Meier u 67. iz jedanaesterca) vratio u igru. No, do izjednačenja nije došlo već je Zahavi u nadoknadi postavio konačnih 4:2. Te su se dvije momčadi odvojile od pratnje na ljestvici. Za Lakića je to bio prvi pogodak nakon početka listopada kada je također poentirao u ogledu Europa lige. Tada je postigao jedan pogodak u pobjedi svoje momčadi 3:0 kod Apoela.

U skupini E je i dalje savršena Fiorentina koja je dobila i četvrtu utakmicu. Toskanska je momčad gubila u Rumunjskoj od Panduriija sve do 86. minute, ali su tada Ryder i Borja Valero okrenuli na 2:1 za Fiorentinu. U sastavu gostiju nije bilo Ante Rebića. Nikola Kalinić je odigrao svih 90 minuta za Dnjipro koji je bez većih problema doma svladao Pacos Ferreiru 2:0. Fiorentina i Dnjipro su osigurali prolaz dalje.

U skupini D je prolaz dalje izborila ruska momčad Rubina. Na domaćem je terenu Rubin pobijedio engleskog drugoligaša Wigana 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Oleg Kuzmin. Jedan je pogodak odlučio i pobjednika u drugom ogledu u kojem je Zulte Waregem slavio kod Maribora. Postigao ga je mlađi brat Hazard, 20-godišnji Thorgan, iz penala. Recimo da je za domaćina do 78. minute igrao hrvatski nogometaš Dejan Mezga.

Europa liga, 4. kolo:

Skupina A:

Kuban Krasnodar – Swansea 1:1 (Balde 90+2 / Bony 9)

St. Gallen – Valencia 2:3 (Besle 37, Karanović 66 / Piatti 30, 76, Canales 86)

Redoslijed: 1. Valencia 9, 2. Swansea 8, 3. St. Gallen 3, 4. Kuban 2

Skupina C:

Esbjerg – Elfsborg 1:0 (Rohden 71 – ag)

Standard Liege – Salzburg 1:3 (M'Poku 55 / Švento 42, Kampl 45+1, Alan 58)

Redoslijed: 1. Salzburg 12, 2. Esbjerg 9, 3. Standard Liege 1, Elfsborg 1

skupina D

Rubin - Wigan 1:0 (Kuzmin 23)

Maribor - Zulte Waregem 0:1 (Hazard 29-11m)

Redoslijed: 1. Rubin 10, 2. Wigan 5, 3. Zulte Waregem 4, 4. Maribor 3.

skupina E

Dnjipro - Pacos Ferreia 2:0 (Matheus 44, Konopljanka 67)

Pandurii - Fiorentina 1:2 (Eric 32 / Ryder 86, Borja Valero 90)

Redoslijed: 1. Fiorentina 12, 2. Dnjipro 9, 3. Pandurii 1, 4. Pacos Ferreira 1.

skupina F

Apoel Nicosia - Bordeaux 2:1 (Alexandrou 13, Nuno Morais 55 / Sane 45)

Maccabi Tel Aviv - Eintracht Frankfurt 4:2 (Zahavi 15, 90+3-11m, Itzhaki 30, 35 / Lakić 64, Meier 67-11m)

Redoslijed: 1. Eintracht 9, 2. Maccabi Tel Aviv 7, 3. Apoel 4, 4. Bordeaux 3.