Nastavili gdje su stali

Krenula i Bundesliga: Furiozna Borussia propustila poniziti Petrićev HSV

Njemački prvak slavio je pred 80 tisuća navijača uz debi Ivana Perišića...

Utakmicom Borussije Dortmund i HSV-a pred više od 80.000 gledatelja na Signal-Iduna-Parku započela je nova sezona njemačkog nogometnog prvenstva. Aktualni prvaci, igrači Borussije, slavili su s 3-1, a svoj je debi u Bundesligi ostvario i Ivan Perišić.

Bila je to utakmica u kojoj je domaćin potpuno dominirao i u kojoj gosti iz Hamburga nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti golu sve do posljednjih 15-ak minuta susreta. Dvostruki strijelac za dortmundski sastav bio je Kevin Großkreutz, jednog je zabio Mario Götze, dok je Perišića trener Jürgen Klopp uveo u igru u 75. minuti. Za HSV je jedini strijelac bio Robert Tesche.

Prvi gol Großkreutz je zabio u 17. minuti ljevicom, efektno okončavši jednu polunkontru snažnim udarcem ljevicom nakon asistencije Götzea. Samo 12 minuta kasnije na semaforu je bilo 2-0 za domaćine, a Götze je zatresao mrežu udarcem u bliži kut nakon jednog prekrasnog duplog pasa s Robertom Lewandowskim. Lewandowski je pritom asistirao Götzeu petom.

Svoj drugi gol na susretu, a treći za Borussiju Großkreutz je zabio u trećoj minuti drugog poluvremena iz jednog odbijenca, nakon što nije uspio prethodno pospremiti lijepu asistenciju Shinjija Kagawe.

Treba reći kako je Borussia već nakon orvog poluvremena trebala voditi s 3-4 gola razlike, a u nastavku su propustili još velikih šansi.

HSV je počasni gol zabio iz odbijanca u 79. minuti, nakon što je prethodno Kagawa izbio s crte jedan udarac glavom koji je uslijedio poslije kornera. Opasnost ipak nije potpuno raščišćena, a Tesche se najbolje snašao iz gužve.

Na kraju kažimo da je svih 90 minuta za HSV odigrao Mladen Petrić, ali je tijekom cijelog susreta bio odsječen u vrhu napada. Jedinu polupriliku imao je u 56. minuti, ali je na ubacivanje Jansena s lijeve strane ostao za malo prekratak.