'Kraljeve' stigla kazna

Malaga šokirala Real: Izjednačili 'golčinom' u 90. minuti, Mourinho 'poludio'

U posljednjoj utakmici 28. kola Primere Malaga je priredila senzaciju na Santiago Bernabeuu odigravši s Real Madridom 1:1...

Real je poveo golom Karima Benzeme u 35. minuti, a Malaga je sjajnim golom Santija Cazorle izjednačila u drugoj minuti sudačke nadoknade. Udarcem s nekih 23 metara skinuo je Cazorla paučinu iz lijevih rašlji nemoćnog Ikera Casillasa.
Real je prije toga propustio realizirati nekoliko stopostotnih šansi, u prvom se redu ispromašivao Karim Benzema, koji je lako mogao dati tri ili četiri pogotka da je bio malo prisebniji u situacijama ispred gola Malage.

Nepisano pravilo se ispunilo, Malaga je kaznila Real praktički u posljednjim sekundama utakmice. Trener Reala Jose Mourinho kiptio je od bijesa nakon što je sudac označio kraj utakmice. Barcelona je sada smanjila zaostatak za vodećim Realom na osam bodova.

Malaga je na taj način postala tek druga momčad koja je ove sezone u španjolskom prvenstvu izbjegla poraz na Bernabeuu. Prva je, dakako, bila Barcelona koja je slavila s 3-1. Ovime je, ujedno, prekinut i Realov pobjednički niz u Primeri koji je trajao 11 utakmica, odnosno od spomenutog poraza od Barcelone u prosincu.

Mourinhov je sastav pobijedio u posljednjih osam dvoboja protiv različitih suparnika iz Andaluzije, a pritom je zabijao 5.3 pogodaka po utakmici. Uz to, Real je u zadnja tri prvenstvena okršaja protiv Malage postigao 15 golova, a posljednji put na svome terenu čak sedam! Sve je to sugeriralo da “kraljevski klub” u nedjelju navečer čeka lagan posao, ali na kraju mu je “zapaprio” njegov bivši trener, odnosno Mourinhov prethodnik Manuel Pellegrini.

Santi Cazorla je u samoj završnici, s otprilike 23 metra opalio iz slobodnog udarca i smjestio loptu u rašlje Casillasova gola. Bio mu je to četvrti izravni pogodak iz “slobodnjaka” ove sezone, nijedan drugi igrač u Primeri ih nema više.

Real je, inače, vodio od 35. minute kada je Cristiano Ronaldo s lijevog krila savršeno nabacio na glavu Karimu Benzemi koji je postigao svoj 14. prvenstveni zgoditak u sezoni. Ronaldo je, pak, osmi put asistirao, ali je ostao bez pogotka nakon sedam uzastopnih utakmica u kojima je bio strijelac (u svim natjecanjima).

Terenska inicijativa i veći broj udaraca prema vratima nisu Realu na kraju bili dovoljni za tri boda. Prvi su put nakon ožujka 2007. Madriđani ostali bez pobjede u utakmici u kojoj su istek 90. minute dočekali s prednošću.

Sada pred Barcelonom imaju još uvijek velikih osam bodova prednosti, no kad se uzme u obzir da do kraja prvenstva moraju na Camp Nou, kao i da ih čekaju teška gostovanja kod Atletico Madrida i Athletic Bilbaa, preokret se ne čini toliko nemogućim...

Spomenimo i da su Realovi nogometaši na teren istračali u majicama kojima su iskazali podršku Ericu Abidalu i Fabriceu Muambi. Barcelonina braniča, podsjetimo, očekuje presađivanje jetre, dok je Boltonov veznjak kolabirao u subotnjem dvoboju FA Cupa protiv Tottenhama i u londonskoj se bolnici bori za život. (I.M./T.S.)

Primera, 28. kolo:

Real Madrid - Malaga 1-1 (Benzema 35 / Cazorla 90+2)

Levante - Villarreal 1-0 (Torres 90+2)

Mallorca - Atletico Madrid 2-1 (Godin 47-ag, Pereira 49 / Fal

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice. Real - Malaga 1:1.

90' GOOOL!!! Malaga je izjednačila iz slobodnog udarca. Cazorla je pogodio lijeve rašlje Realovih vrata. Casillas nije mogao baš ništa napraviti.

82' Dobar udarac Khedire s distance, ali vratar Malage opet brani.

70' Karim Benzema promašuje s pet metara. Ozil je vratio "rolicu" točno na nogu Francuzu, ali ovaj loptu šalje preko gola.

60' Stopostotna šansa za Ronalda. Ciljao je Portugalac sa desetak metara lijevi kut, no sjajno je reagirao vratar Malage obranivši udarac vrhovima prstiju.

58' U igru je ušao bivši Realov igrač Ruud van Nistelrooy.

51' Odlična šansa za Real. Benzama je jurnuo sam prema vratima Malage, nešto poput Gabrića protiv Dinama, no oklijevao je s udarcem, pa je Wellington čistim startom pokupio loptu. Benzema je pao, ali nema ni govora o jedanaestercu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena. Real - Malaga 1:0.

36' GOOOL!!! Real je poveo 1:0, strijelac je Karim Benzema. Ronaldo je s lijeve strane nabacio na drugu stativu, a Francuz je neometan proslijedio loptu u mrežu. To mu je 14. pogodak u sezoni.

32' Ronaldo iz slobodnjaka puca nebu pod oblake.

29' Prva nešto ozbiljnija šansa za Real. Benzema je pucao iskosa s lijeve strane, ali pokraj gola.

27' Prva reakcija s klupe Jose Mourinha. Portugalac se podigao s klupe i bijesno galamio prema sucu smatrajući da nije dosudio prekršaj na Ronaldu.

15' Još jedna polušansa za Malagu, ali Casillas je opet siguran.

12' Slobodan udarac za Real nekih 24-25 metara od gola Malage. Ozil pogađa živi zid.

4' Prvu šansu stvorila je Malaga. Rondon je pucao s petnaestak metara, ali Casillas odbija u korner.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

REAL MADRID: Casillas; Marcelo, Ramos, Pepe, Lass; Xabi Alonso, Khedira; Kaká, Ozil, Cristiano Ronaldo; Benzema; Zamjene: Adan, Arbeloa, Carvalho, Sahin, Granero, Higuain, Callejon
MALAGA: Willy, Weligton, Demichelis, Camacho, Joaquín, Cazorla, Mathijsen, Monreal, S. Sánchez, Isco, Rondón; Zamjene: Kameni, Jesús Gámez, Van Nistelrooy, Seba F. M., Maresca, Duda, Eliseu