Rooney smiješno 'fulao' penal

'Crveni vragovi' dobili derbi, Chelsea i Torres se ispromašivali!

Nogometaši Manchester Uniteda i dalje su stopostotni u novoj sezoni Premiershipa. Nakon jednog derbija (protiv Arsenala 8-2), dobili su još jedan. Na Old Traffordu je pao Chelsea uz 3-1...

Manchester United slavio je s 3:1 u velikom engleskom derbiju petog kola Premiershipa. Iako je dojam da je poraz Chelseaja bio uvjerljiv, momčad Andrea Villas Boasa imala je nekoliko izglednih prilika za pogodak, no nedostak koncentracije, posebno kod Fernanda Torresa, koštao ih je bodova na Old Traffordu.

Iako je Manchester već na poluvremenu vodio s 3-0, ne može se reći da su bili toliko dominantni u ovom ogledu 5. kola. Dapače, prvih 45 minuta se može sažeti u rečenicu: Chelsea je napadao i stvarao prilike, a United je zabijao.

Već u 8. minuti je Smalling glavom svladao Čecha, makar je bilo prilično očito da se nalazio u zaleđu. Nakon toga je Torres imao lijepu priliku, još bolju Ramires kada je s dva metra lako mogao matirati De Geu ili jednostavno ostaviti šut Sturridgeu koji je bio u još boljoj poziciji. Te, kao i još neke prilike Chelseaja su ostale neiskorištene.

Na drugoj strani, pred kraj prvog dijela, su pala još dva gola. Nani je u 37. minuti fantastično opalio s dvadeset metara, dok je Rooney u 45. samo dočekao asistenciju za lako postizanje pogotka i velikih 3-0.

Odmah na početku nastavka je Fernando Torres smanjio na 3-1 i tako vratio dramatiku u meč. No, i dalje je Chelsea promašivao, makar treba reći da je na drugoj strani Rooney promašio jedanaesterac (poskliznuo se prije udarca), te je jednom pogodio stativu. Rooney je jedinim pogotkom došao već do devetog gola u ranom dijelu sezone, a Manchester United do pete pobjede i 15 bodova čime su sami na vrhu ljestvice.

Utakmica je završena.

90+5' Odlična prilika za Manchester United. Rooney je dobro povukao po lijevoj strani i dodao Berbatovu čiju loptu u posljednji tren skreće Anelka.

90' Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

85' Nevjerojatno je što je sada Torres promašio! Potpuno je ostao sam i uspio je promašiti i loptu uputiti daleko pored vratnice!

79' Cole dobiva žuti karton, a umjesto lakše ozlijeđenog Hernandeza u igru ulazi Berbatov.

78' Vratnica Rooneya! Odlična šansa za Manchester United, ali vratnica spašava Chelsea! U nastavku akcije Ashley Cole je neoprezno pokušao zaustaviti Hernandeza koji je ostao ležati na travnjaku. Ukazuje mu se pomoć.

71' Kakva prilika Torresa! Strijelac jedinog pogotka za Chelsea u današnjoj utakmici ponovno se našao u odličnoj situaciji da zabije drugi gol, bio je nekoliko metara ravno ispred De Geae, ali loptu šalje visoko iznad gola.

69' Chelsea nastavlja s pritiskom. Drugi korner u razmaku od nekoliko minuta zamalo je urodio pogotkom. Lukaku koji je u 67. minuti zamijenio Terrya odlično je prevario svoje pratitelje, ali pri pokušaju udarca samo koji metar od gola, odlično se postavlja Evra.

60' Novi korner za Chelsea. Mata loptu šalje u sredinu, ali akcija nije izrađena do kraja. Gosti nemaju još puno vremena ako žele pokušati nadoknaditi veliki zaostatak.

56' Jedanaesterac za Manchester United! Bosingwa neoprezno ruši Nanija u kaznenom prostoru. Izvodi ga Wayne Rooney, ali se nespretno poskliznuo i ipak ništa od četvrtog pogotka za domaćine! Manchester je sada mogao riješiti utakmicu, ali ipak nije uspio.

szólj hozzá: Ma3-1Ch[Matchhighlight.com]Pen

54' Prvi korner za Chelsea na utakmici. Ramires nije uspio ništa napraviti iz ove prilike

46' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!! Chelsea smanjuje rezultat na 3:1. Prvi pogodak za goste na utakmici postiže Fernando Torres.

szólj hozzá: Manchester United 3-1 Chelsea

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice na Old Traffordu.

Završeno je prvo poluvrijeme. Iako je Chelsea pokušavao i dolazio u prilike za pogodak, nedostajalo je završne realizacije i to su domaćini iskoristili. Teško je za očekivati da će Chelsea uspjeti nadoknaditi ovako veliki zaostatak.

45' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Manchester United vodi 3:0. Jones je majstorski potegnuo sa sredine travnjaka. Dodao je Naniju, lopta se potom ponovno našla kod Jonesa, a Terry se nije najbolje snašao i odbija loptu ravno u noge Rooneyu koji je ostavljen sam ispred gola Chelseaja, lagano šalje loptu u mrežu!

szólj hozzá: Ma3-0Ch[Matchhighlight.com]

37' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!! Manchester vodi 2:0! Mrežu Chelseaja trese Nani, koji fantastično pogađa gornji lijevi kut nemoćnog vratara Čecha. Naniju je ovo drugi pogodak u petoj ovosezonskoj utakmici u prvenstvu.

szólj hozzá: Ma2-0Ch[Matchhighlight.com]

27' Torres je dobro 'uposlio' Ramiresa, koji puca prema vratima domaćina, ali De Gea je siguran i spašava svoju momčad od pogotka za izjednačenje. Bila je to zbilja čista prigoda za Chelsea.

26' Manchester nastavlja s pritiskom. Rooney se našao u protivničkom šesnaestercu i pucao, ali nedovoljno precizno.

24' Dobar pokušaj Nanija, ali nedovoljno za opasniju prijetnju.

20' Cole je skrivio prekršaj na Naniju. Slobodan udarac za Manchester. Slobodni udarac izvodi Rooney, ali nije pucao izravno po golu. Iz mnoštva dodavanja na kraju nema pogotka niti opasnosti za vrata Chelseaja.

12' Velika pogreška domaćina. Anderson je neoprezno i pogrešno dodao loptu Torresu koji puca pored vratnice, mogao je to biti laki pogodak za Chelsea.

8' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!! Manchester United vodi 1:0! Pogodak je zabio Smalling! Young je odlično iz slobodnog udarca ubacio za Smallinga, koji se spretno našao ispred nemoćnog Čecha i u visokom skoku glavom zabija za važan pogodak!

szólj hozzá: man1-0che

3' Prva prilika za Chelsea. Ramires je tukao prema golu domaćina, ali De Gea je uspio spriječiti rani pogodak gostiju.

1' Veliki derbi na Old Traffordu je počeo.

U petom kolu Premiershipa očekuje nas prava poslastica, veliki derbi između dva ponajbolja engleska kluba Manchester Uniteda i Chelseaja. Uoči početka sezone proglašeni su najvećim kandidatima za naslov, a vidjet ćemo hoće li uspjeti opravdati očekivanja najvjernijih navijača.

Povremeni tekstualni prijenos utakmice pratite na našem portalu od 17 sati.

Manchester United: De Gea, Evra, Evans, Smalling, Jones, Young, Fletcher, Nani, Anderson, Rooney, Hernandez

Chelsea: Čech, Bosingwa, Ivanovic, Terry, Cole, Ramires, Meireles, Lampard, Sturridge, Torres, Mata