Klasnić zabio za pobjedu i prolaz Boltona

Nogometaši Boltona pobijedili su u gostima Wigan s 1-0 pogotkom Ivana Klasnića u 67. minuti. U pitanju je bila ponovljena utakmica 4. kola FA Cupa…

Hrvatski 31-godišnji napadač apsolutno je obilježio ovaj dvoboj, ne samo zbog pogotka. Bio je vrlo aktivan, ali je u prvom poluvremenu propustio realizirati dvije dobre prilike, kako sugeriraju izvještaji s Otoka.

No, u 67. minuti je bio smiren i priseban. Nakon dodavanja Marka Daviesa, ušao je s loptom u kazneni prostor, a onda je vrlo dobrim i preciznim udarcem lijevom nogom u kut s nekih 10 metara matirao vratara domaćeg sastava.

Nakon toga je Wigan mogao izjednačiti, jer je Jordi Gomez pogodio vratnicu. No, Wigan je, sve u svemu, pružio razočaravajuću predstavu, pa je Bolton zasluženo pobijedio i izborio plasman u 5. kolo FA Cupa, u kojem će se sastati s Fulhamom. Dodajmo da je Ivan Klasnić za Bolton igrao do 84. minute.

''Znali smo da je Klasnić tip igrača od kojega uvijek možete očekivati pogodak. Mogao ih je danas zabiti tri ili četiri, ali ovoga kojega je zabio, zabio je lijepo. To je ono što obilježava igrača vrhunske golgeterske kvalitete - on je konstantna prijetnja suparniku, neovisno o tome tko taj bio.''

''Zbog ozljeda nije ove sezone često bio u udarnoj momčadi, ali večeras smo vidjeli kvalitetu koju posjeduje'', pohvalio je, nakon pobjedničkoga gola, hrvatskog napadača menadžer Boltona Owen Coyle.