Zaragoza slavila bez Dujmovića

Kiša golova u 'ludoj' utakmici u Lilleu: Prva pobjeda Valencije u 2012.

Francuska nogometna liga poznata je po najmanjem broju pogodaka od ''liga petice''...

No, momčadi Lillea i Bordeauxa potrudile su se pokazati da se i u Le Championnatu može dogoditi ''kiša golova''.

U ogledu 23. kola, Bordeaux je slavio u gostima kod branitelja naslova prvaka Lillea s 5-4. Bila je to, dakako, utakmica s najviše pogodaka ove sezone u francuskom prvenstvu. Prosjek golova u francuskoj ligi je 2.51 po utakmici.

Bordeaux u zadnje četiri gostujuće utakmice u prvenstvu nije zabio niti jedan gol, a onda ih je u jednoj utakmici postigao pet, i to protiv prvaka!

Nicolas Maurice-Belay doveo je goste u vodstvo već u drugoj minuti, ali je David Rozehnal izjednačio u osmoj. Ludovic Obraniak, koji je prošlog mjeseca prešao iz Lillea u Bordeaux, poentirao je nakon pogreške domaće obrane lijevom nogom za novo vodstvo Bordeauxa u 17. minuti.

U nastavku su Maurice-Belay i Yoan Gouffran golovima u 50. odnosno 60. minuti podigli prednost gostiju na 4-1. Mnogi su mislili da je to nedostižno, ali ne i nogometaši Lillea, koji su se vratili u utakmicu. Eden Hazard zabio je iz slobodnog udarca u 65. minuti, a Mathieu Debuchy deset minuta kasnije, a onda je Nolan Roux u 90. minuti izjednačio na 4-4. No, ni tu priči nije bio kraj. Obraniak je golom u drugoj minuti sudačke nadoknade presudio svom donedavnom klubu!

Primera: Zaragoza šokirala Espanyol bez Dujmovića

Nogometaši Zaragoze sačuvali su nadu u spas nakon što su u 23. kolu španjolske Primere kao gosti svladali Espanyol s 2-0. Prva je to ovosezonska pobjeda za Zaragozu izvan njezina stadiona. Došli su njome nogometaši Manola Jimeneza na 15 bodova, ali i dalje su čvrsto na dnu ljestvice, a zona spasa im bježi velikih osam bodova.

Poveli su gosti u 55. minuti pogotkom Paula da Silve koji je glavom svladao domaćeg vratara Francisca Casillu nakon ubačaja Luisa Garcije iz kornera. Juan Carlos je u drugoj minuti sudačke nadoknade zaključio priču i ostavio stadion Cornella-El Prat u šoku. Kataloncima je to tek treći domaći poraz ove sezone, ali mogao bi ih skupo stajati u lovu na mjesto u kvalifikacijama Lige prvaka. Spomenimo još da hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović nije ulazio u igru kod gostiju.

Prva pobjeda Valencije u 2012.

Nogometaši Valencije stali su na kraj negativnoj seriji u španjolskom nogometnom prvenstvu. Prvu pobjedu u kalendarskoj 2012. godini ostvarili su na Mestalli s uvjerljivih 4-0 protiv Sporting Gijona.

Do ove utakmice "šišmiši" su propustili pobijediti u pet susreta u Primeri, osvojivši pritom tek četiri boda. No, sada su našli "mušteriju", a mrežu Sportinga načeo je 22-godišnji alžirski veznjak Sofiane Feghouli u 33. minuti.

Nakon prodora i ubacivanja Jeremyja Mathieua s lijeve strane Feghouli je poluvolejem opalio loptu i s ruba kaznenog prostora pospremio ju u rašlje suparničkog gola i digao publiku na Mestalli na noge.

S 2-0 Valencia je povela nakon autogola Alberta Botie u 73. minuti, a u sudačkoj nadoknadi Jonas se upisao u strijelce u dva navrata. Hrvatski napadač Mate Bilić igrao je za Sporting od 73. minute.

Malaga je na domaćem travnjaku savladala Mallorcu 3-1 golovima Sebastiana Fernandeza, Jeremyja Toulalana i Rondona iako je Mallorca vodila 1-0 golom Pereire još iz 4. minute.

U mini-madridskom derbiju Rayo Vallecano je kod kuće s 2-0 pobijedio Getafe golovima Michua i Diega Da Silve Coste. Put do pobjede bio im je olakšan budući su od 61. minute igrali s igračem više budući je isključen Michel.

Primera, 23. kolo:

Malaga – Mallorca 3-1 (Fernandez 11, Toulalan 55, Rondon 69 / Pereira 4)

Rayo Vallecano – Getafe 2-0 (Michu 34, Costa 64)

Valencia – Sporting Gijon 4-0 (Feghouli 33, Botia 73-ag, Jonas 90+1, 90+3)

Espanyol – Zaragoza 0-2 (Silva 55, Carlos 90)
kasnije:

Villarreal – Granada

Real Madrid – Levante

Le Championnat, 23. kolo:

Lille – Bordeaux 4-5 (Rozehnal 8, Hazard 65, Debuchy 75, Roux 90 / Maurice-Belay 3, 50, Obraniak 17, 90+2, Gouffran 60)