Livaja izborio penal

Kiks Napolija: Sampdoria zadržala Juve na četiri boda

Napoli nije uspio iskoristiti subotnji poraz Juventusa od Rome.

Napolitanci su na svom San Paolu odigrali tek 0:0 protiv Sampdorije, a da su pobijedili, približili bi se vodećem Juveu na samo dva boda zaostatka.

Nasrtao je Napoli na gol Sampdorije, posebice u drugom poluvremenu, u 74. minuti je Marek Hamšik pogodio i vratnicu, ali lopta u mrežu gostujućeg sastava nije htjela ući. Napoli je tako remijem okončao neuspješan tjedan u kojem su na istom stadionu u četvrtak poraženi od Viktorije Plzen 3:0 u prvoj utakmici šesnaestini finala Europa lige.

Minimalne 1:0 domaće pobjede ostvarili su Catania i Genoa. Catania je golom Sergija Almirona savladala Bolognu, a Genoa golom Juraja Kucke Udinese.

Torinto je sa 2:1 na domaćem travnjaku savladao Atalantu golovima Alessija Cercija i Valtera Birse u utakmici u kojoj je Marko Livaja odigrao cijelo drugo poluvrijeme za poraženi sastav, dok Igor Budan nije ulazio u igru. Livaja je uvelike zaslužan za jedini gol Atalante na susretu budući je u 74. minuti izborio jedanaesterac nakon što ga je u kaznenom prostoru oborio Jean-François Gillet. Kasniji siguran izvođač bio je German Denis.

Jedinu gostujuću pobjedu u nedjelju izborio je Cagliari sa 2:0 kod Pescare dvama golovima Marca Saua. Bili su mu to deveti i deseti gol ove sezone u Seriji A, a njih je osam zabio na gostujućim travnjacima.

Ante Vukušić u igru je kod Pescare ušao u 75. minuti, a domaćinima je u posljednjim trenucima izravan crveni karton zaslužio Slovak Vladimir Weiss.