Golčina Nizozemca

Legende i dalje briljiraju: Pogledajte prvijence Seedorfa i Raula!

Legendarni Clarence Seedorf ovog ljeta napustio je Milan poslije 10 godina i odlučio se za pravu avanturu u brazilskom Botafogu. Nije dugo trebalo da Nizozemac potvrdi vrhunsku klasu...

Seedorfa (36) su u Rio de Janeiru dočekali kao Boga, a debitirao je 22. srpnja protiv Gremija. U prve dvije utakmice za svoj novi klub nije okusio slast pobjede (dva poraza 0:1), da bi treća bila sreća – 1:0 trijumf protiv Figueirensea.

Sinoć je Botafogo upisao i drugu pobjedu u nizu, s 2:1 slavili su kod Atletico Goianiensea. Pravi junak bio je upravo Seedorf koji je u 65. minuti majstorski naciljao iz slobodnog udarca i krasnim prvijencem poništio vodstvo domaćina. Kasnije je Fellype Gabriel dodao još jedan gol za potpuni preokret gostiju.

Pogledajte remek-djelo neuništivog Seedorfa!

Raul strijelac u debiju za katarski Al Sadd

Čuveni španjolski napadač Raul Gonzalez, u natjecateljskom debiju za svoju novu momčad katarski Al Sadd, postigao je i prvi pogodak uspješno realiziravši kazneni udarac u završnici susreta protiv Al Mesaimeera.

Al Sadd se pobjedom 2-0 plasirao u polufinale Kupa Šeika Jassema. U vodstvo ih je doveo nekadašnji igrač francuskih Lyona, Lensa i Sedana, te engleskog Portsmoutha, Nadir Belhadj u 16. minuti, a u smiraj susreta pobjedu je potvrdio Raul uspješno izvedenim jedanaestercem.

Španjolac je osim pogotka, u nastavku preuzeo i kapetansku vrpcu Al Sadda kada je Abdulla Koni zamijenjen, a njegova momčad za finale će odmjeriti snage s Al Arabijem. (TS)