breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade"
Pique zabio autogol!

Barca polako zaostaje: Jedva spasili bod, Real im prvi put pobjegao!

U 12. kolu španjolskog nogometnog prvenstva, Barcelona je u 90. minuti jedva uspjela spasiti bod protiv Athletic Bilbaa...

Nogometaši Barcelone zamalo su upisali poraz u 12. kolu Primere, što bi im bio prvi u sezoni. Na gostovanju kod Athletic Bilbaa momčad Josepa Guardiole gubila je 2:1 do 90. minute, kada malu pogrešku gostujuće obrane koristi sjajan Lionel Messi.

Imala je Barcelona grdnih problema na uvijek teškom gostovanju. Na kišom natopljenom travnjaku su se domaći igrači sjajno nosili, ali su, treba priznati, imali i dosta sreće prilikom postizanja drugog pogotka. Tada je, u 80. minuti, Gerard Pique prevario vlastitog vratara Victora Valdesa i uveo svoju momčad u neprilike.

Prije toga je Athletic vodio i 1-0 golom Herrere u 20. minuti, ali je samo četiri minute kasnije Cesc Fabregas lijepo pucao glavom, zatresao domaću mrežu i time poništio vodstvo domaćina. Stvar je spasio junak Messi na isteku 90. minute. Osim što je spasio momčad od poraza, Argentinac je upisao svoj 14. prvenstveni gol ove sezone.

Nakon sedam pobjeda i tri remija Barca je tako još jednom dijelila bodove u Primeri ove sezone. Nakon ovakvog raspleta Real Madrid na vrhu ljestvice ima tri boda više od katalonske momčadi.

Sporting je na gostovanju kod Zaragoze imao tri boda u džepu sve do 92. minute kada je Portugalac Helder Postiga dao gol za konačnih 2-2. Prije toga je oba pogotka za Sporting postigao David Barral umjesto kojeg je u 78. minuti u igru ušao hrvatski nogometaš Mate Bilić.