Junak utakmice

Kakav majstor: Briljantni Olić s dva gola donio Vukovima preokret!

Hrvatski nogometaš Ivica Olić bio je junak Wolfsburga u subotnjoj 2-1 pobjedi protiv Hoffenheima na domaćem travnjaku. U pitanju je bila utakmica 6. kola Bundeslige...

Wolfsburg je time nastavio savršeni niz na domaćem travnjaku (tri utakmice - tri pobjede), dok u gostima ima sva tri poraza. Inače, Hoffenheim je prva momčad koja je zabila pogodak na Volkswagen Areni ove sezone.

No, tri su boda ostala u Wolfsburgu isključivo zahvaljujući 34-godišnjem Ivici Oliću, koji je došao do trećeg i četvrtog ovosezonskog pogotka. Hoffenheim je vodio golom Modestea u 15. minuti, ali je Olić okrenuo cijelu situaciju krajem prvog i početkom drugog dijela.

Prvo je Olić izjednačio u 44. minuti kada je, nakon "flipera" po gostujućem šesnaestercu, primio loptu na deset metara i smjestio je pod gredu. Odmah na startu drugog dijela, u 48. minuti, iskoristio je neodlučnost jednog suparničkog igrača, te je prvi došao do lopte i lobom prebacio Casteelsa za 2-1.

Uz ovacije je Olić izašao s travnjaka u 88. minuti, dok je Ivan Perišić odigrao drugi dio utakmice u dresu domaće momčadi.

Nema više savršenih momčadi u ligi nakon što je Borussia iz Dortmunda odigrala 1-1 kod Nürnberga. Dosad je Borussia imala pet pobjeda iz pet utakmica, a ovaj put nije zadržala startno vodstvo koje je donio Schmelzer. U 51. minuti je Šveđanin Per Nilsson postavio konačni 1-1 remi.

U sjajnoj je formi i dalje Bayer iz Leverkusena. Lakoćom je u gostima pobijedio Mainz 4-1, što je Bayeru bila četvrta pobjeda u pet odigranih utakmica. Već nakon prvih 45 minuta je priča bila zgotovljena budući su gosti vodili s uvjerljivih 3-0. Dva je pogotka u prvom dijelu postigao Australac Robbie Kruse, koji je do kraja ogleda upisao i jednu asistenciju.

Jedan je pogodak za pobjednike postigao Lars Bender, a jedan Stefan Kießling.

Hamburg je smjenio trenera tijekom tjedna, ali gubitničke su navike ostale u klubu. Werder je u gostima svladao Hamburg 2-0, a za domaćina je cijelu utakmicu odradio hrvatski nogometaš Milan Badelj. Hamburg je vodio privremeni trenerski dvojac Cardoso-Addo, a strijelac oba pogotka za goste je bio Nils Petersen. (TS)