Šahtar ipak prejak

Nevjerojatan debi Kalinića u Ukrajini! Zabio pa ekspresno 'pocrvenio'

U 23 minute na travnjaku napadač hrvatske nogometne reprezentacije Nikola kalinić stigao je zabiti gol i zaraditi dva žuta kartona...

Sve to izdogađalo se 23-godišnjem centarforu u derbiju šestoga prvenstvenog kola protiv prvaka Šahtara, u kojem je momčad iz Donjecka slavila 3-1 pobjedu.

Kalinić je u igru ušao u 59. minuti, nekoliko desetaka sekundi nakon što je brazilski reprezentativac Fernandinho trećim pogotkom za goste zapečatio sudbinu momčadi španjolskog trenera Juandea Ramosa.

Nakon deset minuta igre Splićanin je zaradio prvi žuti karton zbog simuliranja, a u 81. je nakon ubacivanja Kravčenka iz slobodnog udarca zabio prvi pogodak za svoj novi klub, kojem je pristupio u četvrtak.

Pri proslavi se Kalinić malo previše zanio pa mu je sudac utakmice pokazao i drugi, isključujući crveni karton.

U pobjedničkoj momčadi, za koju su sva tri gola zabili Brazilci, cijelu je utakmicu odigrao Darijo Srna. Dobio je i on žuti karton. Eduardo da Silva odgledao ju je s klupe.
U redovima domaćeg sastava svih je 90 minuta odradio Ivan Strinić.

Nogometaši kijevskog Dinama ranije su kao gosti u gradskom derbiju pobijedili Arsenal 2-0. Jedan je pogodak za pobjednike zabio Andrij Ševčenko. Ognjen Vukojević nije bio u kadru domaćeg sastava.